header
 

Reality show o lekarzach z Afryki

Wideo misjonarze

Troje adwentystów z Southern Adventist University (USA) udało się do Lesotho, śródlądowego afrykańskiego kraju, aby przez rok dokumentować życie lekarzy-misjonarzy. Kamera rejestrować będzie życie dwóch rodzin lekarzy-misjonarzy oraz osobiste przeżycia samych filmowców.
Nowy serial o charakterze reality show – sponsorowany przez Hope Channel, sieć telewizyjną Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego – składać się będzie z trzynastu odcinków.

– Chcę przenieść na ekran to, czego Bóg dokonuje w Lesotho, a filmowaniem rodzin nadać oblicze rzeczywistości pracy lekarzy-misjonarzy – opowiada Derek Taylor, student przedostatniego roku na kierunku produkcja filmowa.

Studencki wideoprojekt misyjny to efekt współpracy Hope Channel i Southern Adventist University w Collegedale w stanie Tennessee. Zadanie studentów polegać będzie na śledzeniu okiem kamery personelu medycznego pracującego w Szpitalu Adwentystycznym Maluti w Lesotho.

Taylor i dwoje pozostałych współstudentów, Carolyn Taylor i Xavier Hazen, wyjechali do Lesotho w lipcu. Carolyn Taylor studiuje biologię, a do jej zadań – jak nam wyjaśniła – będzie należeć m.in. konstruowanie fabuły dla poszczególnych odcinków oraz występowanie przed kamerą w roli narratora. Hazen z kolei, studiujący grafikę, zajmie się produkcją i scenografią.

Studenci planują ukończyć serial latem 2010 roku.

© Scott Steward/Megan Brauner/ANN, foto: Hope Channel.
Tłum. Paweł Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni