header
 

Hope Channel Ukraina już z satelity!

Hope Channel Ukraina już z satelity!Pierwszego marca 2013 roku wystartowała telewizja Hope Channel Ukraina, czwarty adwentystyczny całodobowy kanał satelitarny w Europie. Ponadto rozwijające się na kontynencie kanały internetowe przygotowują grunt pod ewentualną transmisję drogą satelitarną w przyszłości.

Hope Channel Ukraina ruszyła po niemal pięciu latach ubiegania się o koncesję. W sierpniu ubiegłego roku stała się pierwszym legalnym protestanckim kanałem telewizyjnym w tym postsowieckim kraju. Może teraz nadawać za pośrednictwem prawie sześciuset telewizji kablowych, docierając teoretycznie do 60% mieszkańców tego 45-milionowego kraju.

– Po latach spędzonych w systemie komunistycznym, po latach bezliku przeszkód w dzieleniu się naszym posłannictwem, aż nie wierzę własnym oczom – stwierdził Daniel Reband, nadzorujący produkcję audycji telewizyjnych na terenie adwentystycznego Wydziału Euroazjatyckiego z siedzibą w Moskwie.

Hope Channel Ukraina realizuje programy w językach ukraińskim i rosyjskim w studiu w Kijowie i ośmiu innych miastach.

Jak powiedziała Kandus Thorp, wiceprezes ds. rozwoju międzynarodowego Hope Channel, zrzeszający około 60.000 wyznawców Kościół adwentystyczny na Ukrainie od lat wspiera finansowo rozwój misji za pośrednictwem mediów.

Na kontynencie europejskim funkcjonują też trzy inne adwentystyczne kanały telewizyjne: Hope Channel Europa z siedzibą w Anglii, Speranta TV z siedzibą w Rumunii oraz Hope Channel Niemcy.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Europie dysponuje ponadto internetowymi kanałami telewizji Hope Channel w Bułgarii, Czechach, Norwegii, Polsce, na Węgrzech i we Włoszech.

Hope Channel Ukraina to czternasty całodobowy satelitarny kanał telewizyjny Kościoła Adwentystycznego na świecie.

Następna w kolejce czeka telewizja Hope Channel Filipiny, która obecnie emituje programy za pośrednictwem internetu, a od sierpnia zacznie nadawać drogą satelitarną. Z transmisji internetowej na satelitarną przejdzie pod koniec roku również Hope Channel Indonezja. W niedługiej przyszłości dołączy do nich Hope Channel Afryka.

© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni