header
 

Zmarł pisarz i redaktor Morris L. Venden

Zmarł pisarz i redaktor Morris L. VendenW niedzielę wieczorem 10 lutego br. zasnął w Panu Morris L. Venden – mąż, ojciec, adwentystyczny kaznodzieja, nauczyciel i pisarz. Osiemdziesięcioletni Venden od dziesięciu lat zmagał się z otępieniem skroniowo-czołowym, dość rzadką odmianą demencji. Zostawił pogrążoną w smutku żonę Marilyn, syna Lee z żoną Marji, córki Lynn i LuAnn, wnuki: Krisa, Lindsey i Marka oraz brata Louisa z żoną Margie.

 

Pastor Venden opiekował się w swoim życiu kilkoma dużymi zborami, między innymi: La Sierra University Church (Kalifornia), Pacific Union College Church (Kalifornia) i Union College Church (Nebraska). W późniejszych latach pełnił posługę pastorską w Azure Hills Seventh-day Adventist Church koło Loma Linda, gdzie w sierpniu 1998 przeszedł na emeryturę, po czym podjął pracę prezentera i redaktora przy produkcji audycji radiowych Głos Proroctwa.

 

Nie tylko napisał ponad czterdzieści książek o Jezusie, ale był też wziętym mówcą, pamiętanym jako kochający Boga mistrz sztuki kaznodziejskiej.

 

– Tata pozostanie w naszej pamięci człowiekiem, który w kółko mówił o jednym – wspomina Lee, syn Vendena – o Jezusie i dostępnym dla każdego przywileju nawiązania z Nim głębokiej przyjaźni. Teraz prześpi tę chorobę: z naszej perspektywy będzie to długi sen, z jego migawkowy.

 

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w niedzielę 3 marca o godzinie 10 w Loma Linda University Church.

 

© Columbia Union
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

- Posłuchaj serii 18 wykładów Morrisa L. Vendena, które wygłosił w 1992 roku w Polsce.
- Przeczytaj także książkę autorstwa Morrisa L. Vendena „Aby poznać Boga”.

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni