header
 

Zawodowiec na czele radia WGTS!

Zawodowiec na czele radia WGTS!Od 17 stycznia br. funkcję głównego menadżera adwentystycznej rozgłośni WGTS 91,9 FM pełni tymczasowo Douglas K. Walker. Zarząd stacji powołał go na to stanowisko po tym, jak 2 stycznia br. zmarł redaktor John Konrad, wiceprezes i główny menadżer WGTS.

– Zatrudniliśmy Douga, żeby WGTS mogło funkcjonować sprawnie i bez przestojów, aż znajdziemy kogoś na stałe na to stanowisko – zakomunikował Rob Vandeman, prezes rady nadzorczej rozgłośni. – Doug ma duże doświadczenie w dziedzinie zarządzania i wieloletnie, dobre kontakty z WGTS. Pracował już u nas jako wolontariusz i członek zarządu. Pracownicy radia pozytywnie ocenili jego kompetencje.

Wcześniejsze doświadczenie Walkera obejmuje między innymi dwanaście lat pracy w największym amerykańskim samorządzie zawodowym National Education Association (NEA), gdzie jako dyrektor wydziału mediów interaktywnych nadzorował pracę dwudziestu czterech osób, sprawując pieczę nad rozwojem, stroną graficzną, produkcją i redakcją pięciu czasopism, licznych witryn internetowych oraz portali społecznościowych. W latach 2007–2012 redagował sztandarową gazetę stowarzyszenia – NEA Today – znajdującą się w czołowej piętnastce najbardziej poczytnych amerykańskich czasopism.

Pełnił też funkcję dyrektora ds. publicznych w wydziale Administracji Standardów Zatrudnienia przy amerykańskim Departamencie Pracy z ramienia Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej, w którym jako dyrektor ds. public relations wspomagał rozwój i promocję program demokratów podczas wyborów w 1998 roku, przyśpieszonych wskutek impeachmentu i procesu prezydenta Billa Clintona. Wcześniej, pracując w amerykańskim Biurze Zarządzania Kadrami, przygotowywał przemówienia jak również sprawował funkcję wicedyrektora personelu i wreszcie – dyrektora ds. public relations. Pracował również w Kapitolu i dla 229 Okręgu Szkolnego Chicago.

Walker, absolwent Columbia Union College (obecnie Washington Adventist University), z WGTS związany był w różny sposób. Pracował w niej za czasów studenckich i w drugiej połowie lat 90, udzielając się społecznie jako gospodarz audycji oraz pełniąc funkcję członka zarządu w okresie, gdy WGTS przestawiała się z muzyki klasycznej na współczesną muzykę chrześcijańską.

Urodzony w Waszyngtonie, stopień licencjata uzyskał na Howard University, magistra zaś na harvardzkim Wydziale Johna Kennedy'ego w stanie Massachusetts.

Zarządcą i właścicielem powstałego w 1957 roku radia WGTS jest należąca do adwentystycznej Unii Kolumbii uczelnia Washington Adventist University.

© WGTS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Czytaj poprzednie informacje o rozgłośni WGTS:

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni