header
 

Hope Channel zmienia gangstera

Hope Channel zmienia gangsteraPrzerażony Gilbert patrzył zza winkla. Samochód zbliżał się powoli w jego kierunku. Wychylony do granic możliwości przez okno samochodu, uzbrojony oprych zacisnął rękę na cynglu, mierząc w głowę Gilberta.

Tego dnia bandyta jednak chciał tylko postraszyć członka konkurencyjnego gangu. Nie chciał go zabijać z zimną krwią, tylko udać, że pociąga za spust. Śmiejąc się, krzyknął szyderczo: „Jeszcze przyjdzie na ciebie kryska!”.

Za sprawą tego traumatycznego zajścia i późniejszych wydarzeń Bóg pukał do drzwi serca Gilberta. Wkrótce potem dziadkowie Gilberta, nie mogąc znieść kłopotów, które sprowadził na ich dom, kazali mu się wynosić. Chociaż nie byli zbyt religijni, mieli Biblię, którą złapał pośpiesznie, wychodząc po raz ostatni z domu.

– Miałem pytania – powiedział nam – proste pytania o to, co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Po prostu chciałem wiedzieć, czego uczy na ten temat Biblia. Tyle że nie umiałem znaleźć prostych odpowiedzi. I wtedy trafiłem w internecie na telewizję Hope Channel. Po raz pierwszy w życiu wiedziałem na bank, czego uczy Biblia. Kiedy odnalazłem te fantastyczne prawdy, chciałem się skontaktować z Hope Channel. Połknąłem bakcyla. Goście z Hope Channel pomogli mi znaleźć zbór i przyjąłem chrzest.

Drodzy Przyjaciele, dziękuję, że odegraliście niezwykle istotną rolę w historii Gilberta! Wasze modlitwy i środki finansowe umożliwiły Hope Channel nagranie odmieniających życie programów, które w swoim czasie przemówiły wprost do serca Gilberta. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Z wyrazami szacunku

Brad Thorp, prezes Hope Channel

 

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni