header
 

Telewizyjna kampania misyjna w Afryce

Telewizyjna kampania misyjna w AfryceJedno wydarzenie, milion uczestników, 110.000 ochrzczonych – słowem Gospel Flames na Czarnym Kontynencie!

W dniach 15–20 września 2012 r. w sercach i umysłach uczestników akcji ewangelizacyjnej Gospel Flames gorzały nomen omen płomienie ewangelii. Kampanię, zorganizowaną w Bunga Seventh-day Adventist Church w stolicy Ugandy, transmitowała z dwutygodniowym opóźnieniem (29.09–13.10) telewizja Hope Channel International.

Miliony odmienionych ludzi

Cykl spotkań ewangelizacyjnych można było oglądać na przeszło 10.000 stron internetowych w całym regionie. Każdą z nich odwiedziło około dwustu osób, czyli w wydarzeniu wzięło udział blisko 2 mln osób. Według dotychczasowych szacunków, w wyniku akcji ochrzczono ponad 110 tys. osób.

Część kosztów sfinansowali sponsorzy telewizji Hope Channel, umożliwiając jej współpracę z kościelnymi przywódcami z jedenastu krajów: Konga, Ruandy, Burundi, Ugandy, Tanzanii, Kenii, Sudanu Południowego, Etiopii, Erytrei, Somalii i Dżibuti.

Każdego wieczoru słowo Boże wygłaszał przewodniczący adwentystycznego Wydziału Afryki Środkowo-Wschodniej pastor Blasious Ruguri, znany mówca, który piastował w Kościele różne wysokie stanowiska na tym terenie.

– Bogu niech będzie chwała za akcję Gospel Flames – cieszy się Ruguri. – Zarówno z naszego wydziału, jak i spoza otrzymałem całą masę wiadomości o tym, jak akcja Gospel Flames wpłynęła na życie ludzi. Jesteśmy wdzięczni Hope Channel za współpracę w transmisji kampanii Gospel Flames w ośmiu lokalnych językach, bo dzięki temu mogliśmy dotrzeć z poselstwem nadziei do wielu osób.

Przemyślany ciąg dalszy

Organizatorzy zaplanowali na rok 2012 i 2013 kontynuację akcji misyjnych, a także zmobilizowali lokalnych pastorów do zaopiekowania się uczestnikami kampanii po jej zakończeniu. W ramach akcji trwają prace nad tym, aby kazania Gospel Flames były dostępne na płytach DVD i w usłudze na życzenie (VOD). Przywódcy spodziewają się kolejnych chrztów przez wiele najbliższych miesięcy.

– Wydarzenie to było dla nas silnym bodźcem do zwiększenia wysiłków ewangelizacyjnych w 2012 roku – mówi pastor John Kakembo, gospodarz kampanii i przewodniczący Unii Ugandyjskiej. – Nakłoniliśmy naszych pastorów i szeregowych wyznawców, aby udzielali prowadzących do chrztu dalszych lekcji biblijnych wszystkim osobom, które wykazały zainteresowanie kwestiami poruszanymi w kazaniach Gospel Flames.

– Wszystko to wpisuje się w większy Boży plan dla całego kontynentu – mówi Gideon Mutero, wiceprezes telewizji Hope Channel i jej koordynator na terenie Wydziału Afryki Środkowo-Wschodniej. – Bóg pobłogosławił nie tylko tę niezwykle udaną akcję, ale i nasze rozmowy na temat odbioru satelitarnego, który da nam większy zasięg na tych terenach. Mamy teraz trzy kulturowo dostosowane kanały afrykańskie i płacimy za nie mniej, niż wcześniej za dwa! Afryka ma więc już kanały w językach angielskim i portugalskim, a niebawem powstanie kolejny w wielu miejscowych językach, jak: suahili, bemba, afrikaans, xhosa czy zulu.

– To naprawdę wylanie Ducha Świętego z nieba – mówi Brad Thorp, prezes Hope Channel. – Tak potężny odzew nigdy by nie nastąpił bez Bożego błogosławieństwa dla Hope Channel i bez sponsorów. Dzięki tej współpracy udało się wyemitować program, który z powodzeniem dotarł do milionów na całym kontynencie.

Podziękowania od uczestników i widzów Gospel Flames

Chwała Bogu! Nie mogę uwierzyć, że ja, osoba z Jefferson City w amerykańskim stanie Missouri, uczestniczę razem z Ugandyjczykami w kazaniach Gospel Flames!

George, Missouri (USA)

***

Boże, stworzyłeś pastora Ruguriego i naprawdę go pobłogosławiłeś. Gospel Flames to kuracja dla mojego sera, której potrzebowałem. Niech żyje Hope Channel i Blasious Ruguri!

David, Uganda

***

Pastorze Ruguri, dziękuję za kazania. Oglądam je z Islamabadu w Pakistanie! O tak, musi być „ogień w naszym życiu”.

Elijah, Pakistan

***

Telewizja Hope Channel, oglądana z bliskimi, daje życie wieczne i pokój ducha. Teraz dostępna jest już w Afryce Zachodniej i chrześcijanie za nią przepadają. Jej programy to coś wspaniałego. Mieszkam w Kenii i programy na żywo z Ugandy są fantastyczne. Bez żadnego problemy dzielimy się nimi w internecie z naszymi przyjaciółmi i znajomymi. Uwielbiam je i chciałbym, żeby były co miesiąc, abyśmy mogli duchowo wzrastać. Hope Channel to najlepszy kanał wszech czasów.

―Brian, Kenia

***

Jejku! Bóg jest wielki! Kazania Gospel Flames pastora Blasiousa Ruguriego to dla nas prawdziwe błogosławieństwo. Dziękujemy, że umożliwiliście podzielenie się tym sugestywnym Bożym orędziem.

―Bidandaza, Burundi

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni