header
 

Jak Bóg dociera do naszych braci muzułmanów?

Jak Bóg dociera do naszych braci muzułmanów?Ponieważ o muzułmanach codziennie głośno w mediach, wielu chrześcijan (może również Wy) zadaje sobie pytanie: Jak Bóg dociera do naszych braci muzułmanów?

Piszę ten list z Bliskiego Wschodu. Ostatnio w świecie islamu można zaobserwować niepokoje społeczne, tzw. Arabską Wiosnę Ludów i jej skutki, które stawiają przed Kościołem nie tylko nowe wyzwania, ale i nowe możliwości.

Poszukujący prawdy muzułmanie, którzy żyją w krajach kipiących przemocą, łakną nadziei. Na szczęście raporty, które otrzymujemy, potwierdzają, że nasze audycje docierają do wielu islamskich państw świata.

Chociaż słuchanie ewangelii jest w niektórych krajach zakazane na mocy prawa, dziesiątki tysięcy muzułmanów pobierają arabskie programy Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) z internetowej witryny lub za pośrednictwem iTunes. Dzięki Waszej hojności i ciągłemu wsparciu Duch Święty dociera przez nasze audycje do wielu wyznawców Allaha.

Bóg kocha każdego człowieka i wzywa do nawrócenia również muzułmanów. Oto jedna z historii, którą musicie poznać:

Szukając czegoś w radiu, trafiłem na AWR, a konkretnie na audycję Głos Nadziei w języku suahili. Tych budujących programów słuchałem przez cztery miesiące. Pewnego sobotniego ranka, jadąc z synem do szkoły, zobaczyłem grupę ludzi na ulicy. Uznałem, że to miejsce nabożeństw adwentystów. Chciałem do nich podejść, ale coś mnie odciągało. Na szczęście, ujrzałem nadchodzącego znajomego chłopca, który potwierdził, że to miejsce nabożeństw adwentystów i że sam na nie uczęszcza. Przekonywał, żebym się do nich przyłączył, ale nie chciałem, bo miałem byle jaki strój.

 

Obiecałem mu, że odwiedzę ich w najbliższą sobotę. Tak więc 20 października 2012 roku udałem się na nabożeństwo. Tydzień później przystąpiłem publicznie do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego poprzez chrzest. Dzisiaj wierzę, że zbawia tylko Jezus Chrystus!

Od czasu założenia AWR w tym mieście adwentystyczne orędzie przyprowadziło do Chrystusa wiele osób zarówno z miasta, jak i z terenów wiejskich.

Mógłbym Wam opowiedzieć jeszcze mnóstwo historii o tym, jak Bóg przy pomocy AWR podbija serca muzułmanów na całym świecie. Na wielu terenach oznacza to pewną śmierć, jeśli ludzie zostaną nakryci na słuchaniu naszych audycji, a już na pewno, jeśli władze dowiedzą się, że muzułmanin przeszedł na chrześcijaństwo. Byli muzułmanie są jednak w pełni gotowi zapłacić tę cenę, gdy Duch Święty przemawia do nich za pośrednictwem rozgłośni AWR.

Wasza wierna współpraca finansowa z AWR pozwala nam docierać do muzułmanów żyjących w najmniej sprzyjających chrześcijaństwu krajach i warunkach. Prosimy, róbcie dalej wszystko, co w Waszej mocy, aby to ratujące życie orędzie wciąż emitowane było na falach eteru jak świat długi i szeroki. Pamiętajcie, że gdzie nie dotrą misjonarze, tam dotrze AWR!

Wasze dary są w całości przeznaczane wprost na działalność misyjną AWR.

Z Bożymi błogosławieństwami

Dowell Chow, prezes AWR

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni