header
 

Nowe stowarzyszenie piarowców

Nowe stowarzyszenie piarowcówNa środkowoamerykańskim szczycie adwentystycznych piarowców, który odbył się w dniach 26–28 grudnia 2012 roku w Miami na Florydzie, powołano do życia Stowarzyszenie Adwentystycznych Piarowców dla hispanojęzycznych terenów Ameryki Środkowej. SAC Interamérica będzie działać w dwunastu hispanojęzycznych krajach adwentystycznego Wydziału Środkowoamerykańskiego we współpracy z macierzystym północnoamerykańskim Stowarzyszeniem Adwentystycznych Piarowców (SAC).

 

 

– To wspaniałe, że mogliśmy założyć stowarzyszenie piarowców w Ameryce Środkowej, aby w dziele Bożym wykorzystać olbrzymie zasoby talentów w naszym regionie – mówi pastor Leon B. Wellington, dyrektor ds. public relations Wydziału Środkowoamerykańskiego i dyrektor wykonawczy SAC Interamérica. – W ten sposób znaczna część naszych piarowców trafia na światowe forum, gdzie może się uczyć i więcej zdziałać w misji Kościoła.

 

Benjamin García, prezes SAC Interamérica, mówi, że pierwszym krótkofalowym celem filii będzie położenie podwalin pod stowarzyszenie i rozpoczęcie integracji z jak największą liczbą adwentystycznych piarowców.

 

– Chcemy zacząć od sporządzenia listy naszych dyrektorów ds. public relations na różnych szczeblach Kościoła, tj. diecezjach, polach, uniach – mówi García, pełniący obecnie funkcję dyrektora ds. informacji na adwentystycznym Montemorelos University w północnym Meksyku. – Model SAC bardzo pomaga przy organizowaniu stowarzyszenia hispanojęzycznych piarowców. Nie możemy się już doczekać, kiedy podejmiemy bliższą współpracę w różnych działaniach.

 

Jak informuje Abel Marquez, wicedyrektor ds. public relations Wydziału Środkowoamerykańskiego, współpraca już ruszyła dzięki dobrej woli zarządu SAC, który pomógł w tym przedsięwzięciu.

 

– Nasze rozmowy z Georgem Johnsonem [dyrektorem wykonawczym SAC – przyp. L.S.] pomogły znacząco w założeniu SAC Interamérica – dodaje Marquez. – Marzy nam się zorganizowanie przyszłorocznego szczytu piarowców wspólnie z SAC.

 

W drodze głosowania, w którym uczestniczyło ponad dwustu piarowców z anglo-, hispano- i francuskojęzycznych krajów Wydziału Środkowoamerykańskiego, wybrano kilkunastu członków zarządu nowego stowarzyszenia.

 

Świadkiem powstania SAC Interamérica podczas szczytu był m.in. dyrektor ds. public relations światowego Kościoła adwentystycznego pastor Williams Costa, który złożył gratulacje z powodu nowo powstałego stowarzyszenia i oświadczył, że zainspirowało go to do tego, aby adwentystów w Ameryce Południowej zachęcić do powołania analogicznej komórki.

 

Więcej informacji na temat SAC Interamérica na stronie www.interamerica.org.

 

Libna Stevens pełni funkcję wicedyrektora ds. public relations Wydziału Środkowoamerykańskiego oraz koordynatora współpracy pomiędzy SAC a SAC Interamérica.

© Libna Stevens/Society of Adventist Communicators
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni