header
 

Hope Channel odmienia życiorysy

Hope Channel odmienia życiorysyDają ją kampanie polityczne i reklamy środków upiększających. Kierowana Bożą ręką Hope Channel daje ją całemu światu.

 

Co takiego, spytacie. Nadzieję! Nadzieję, która może zawitać i do waszej okolicy.

 

Nie ma dnia, aby widzowie na całym świecie nie wyrażali swojej wdzięczności za wasze wsparcie tej globalnej sieci telewizyjnej. Rzesze ludzi poszukujących Boga kontaktują się z naszymi kilkudziesięcioma ośrodkami multimedialnymi na kuli ziemskiej, aby opowiedzieć, jak programy Hope Channel wpłynęły na ich życie. Historie, którymi z wielką przyjemnością się z wami dzielimy, otrzymujemy telefonicznie, mailowo, SMS-owo, na blogu, Twitterze i Facebooku, a także... tak, tak, czasami nawet faksem (pamiętacie jeszcze, co to takiego?).

 

Na przestrzeni lat Hope Channel opowiedziała historie setek osób, których życie się zmieniło (w kluczowym momencie Bóg wkroczył w nie, wnosząc nową jakość) wskutek czegoś, co obejrzeli na naszej antenie. Przez słowo zachęty, lekcję na temat więzi rodzinnych, nowy zdrowy przepis kulinarny, interaktywne studium biblijne, głęboką dyskusję teologiczną, prostą biblijną prawdę wyłożoną w nowy sposób w programie dla dzieci – Bóg wykorzystuje Hope Channel do zaspokajania ludzkich potrzeb i przemiany życia.

 

I są tego efekty. Jako sympatycy Hope Channel, macie możliwość poznania tych niezwykłych, poruszających serce historii o ludziach, którzy zmienili się dzięki waszym modlitwom i wsparciu.

 

W ciągu zaledwie paru ostatnich lat podzieliliśmy się z wami niesamowitymi historiami dziesiątek osób, które poznały Jezusa, odnowiły swoją więź z nim lub lepiej zrozumiały i doceniły jego słowo, a wszystko to dzięki kanałowi Hope Channel w domu.

 

Pamiętacie...

 

• Gideona, numer jeden na ONZ-owskiej liście najbardziej poszukiwanych terrorystów, który oddał swoje życie Jezusowi, po tym jak Bóg wykorzystał zorganizowane przez Hope Channel wydarzenie, aby dotrzeć do żony Gideona, a potem do niego samego? Chrzest mężczyzny transmitowała z więzienia kongijska telewizja publiczna.

 

• Marcosa, brazylijskiego laureata nagrody Grammy, stale wielbionego przez 50 tys. fanów? Wina z powodu zdemoralizowania ich wywołała u niego poczucie wewnętrznej pustki i osamotnienia... dopóki żona nie zachęciła go do oglądania Novo Tempo, brazylijskiego kanału Hope Channel, który mogą odbierać bezpośrednio w domu. Marcos przyjął chrzest i dzieli się teraz swoją wiarą z tysiącami ludzi.

 

• Grupę pastorów z RPA, którzy dzięki oglądaniu kanału Hope Channel International doszli do nowego, pogłębionego zrozumienia nauk biblijnych? Ochrzciwszy się, szkolą się teraz do pracy w charakterze pastorów Kościoła adwentystycznego.

 

• Glorię, dyrektor ośrodka dla bezdomnych, która miała powyżej uszu tego, jak inne chrześcijańskie kanały kupczą ewangelią? W końcu odkrywszy Hope Channel na platformie DirecTV, została ochrzczona i uczy teraz w szkole sobotniej w swoim nowym Kościele, a w schronisku dla bezdomnych założyła odbiorniki Hope Channel, które działają przez okrągłą dobę z korzyścią dla dziesiątków innych ludzi.

 

• Żonę wodza Zulusów w RPA, fankę transmitowanego na żywo drogą satelitarną cyklu wykładów pastora Marka Finleya? Skontaktowała się z nami, bo bała się, że przegapiła jeden z odcinków. Niedługo potem razem ze swoimi domownikami przyjęła chrzest.

 

Te niezwykłe historie nie wydarzyłyby się, gdyby nie wasza pomoc. Nie lekceważymy przy tym milionów zwykłych ludzi, których życie codziennie się zmienia, choć niekoniecznie w tak niesamowitych okolicznościach.

 

Na przykład zeszłej jesieni w Ugandzie wskutek zorganizowanych przez Hope Channel spotkań przebiegających pod hasłem „Płomienie ewangelii” ochrzczono 110 tys. ludzi. Większość z nich była zwykłymi ludźmi, jak wasi sąsiedzi i znajomi. To bohaterowie nieznanych historii o tym, jak każdego dnia na całym świecie, nawet w waszej społeczności lokalnej, Jezus zmienia życie ludzi.

 

Nawet jeśli ich świadectwa wydają się poślednie w porównaniu ze świadectwami pastorów, gwiazd rocka, wodzów plemiennych i terrorystów, to bardzo dobrze. Wysławiamy Boga, ale też dziękujemy wam, że każdego dnia może mieć miejsce tyle nieznanych historii… i właśnie to czyni je niezwykłymi!

 

Co się dzieje, gdy ludzie patrzą w ekran

 

Ludzie z różnych chrześcijańskich i niechrześcijańskich wyznań codziennie pogłębiają swoją wiarę i znajomość Jezusa. Każdy z nich znajduje się na innym etapie życia, a Bóg poprzez Hope Channel wychodzi im naprzeciw we właściwej chwili.

 

Ale dochodzą do nas nie tylko historie o zmianie życia, lecz także doniesienia o widzach, którzy w sobotni poranek pojawiają się w zborze… nieraz gotowi do chrztu, bo wszystkiego się już nauczyli z Hope Channel. Takie rzeczy mogą się wydarzyć też tam, gdzie mieszkacie.

 

A dzieje się to dzięki waszej, tak, tak, dzięki waszej pomocy. Wasze modlitwy słyszane są w niebie, a datki obficie pomnażane na ziemi. Kiedy mówicie o Hope Channel znajomym, sąsiadom, rodzinie, Bóg to nagradza.

 

Następny etap: kablówka!

 

W Ameryce Północnej telewizja kablowa odbierana jest w 100 mln gospodarstw domowych, a więc statystycznie rzecz biorąc, ponad 60% waszych sąsiadów ma dostęp do innych chrześcijańskich kanałów telewizyjnych, tylko nie do Hope Channel… na razie.

 

Kiedy za pośrednictwem platformy DirecTV telewizja Hope Channel stała się dostępna 19 milionom widzów, liczba dzwoniących do nas ludzi potroiła się! Codziennie kontaktują się z nami ludzie, którzy opowiadają historie o zmianie życia oraz proszą o biblijne materiały i adresy zborów! Wyobraźcie sobie tylko, jak wielką pracę ewangelizacyjną będziemy mogli razem wykonać, gdy Hope Channel będzie w kablówce! W ten sposób będziemy w Ameryce odnosić takie same sukcesy jak w innych częściach świata.

 

Dzięki waszej pomocy i Bożemu błogosławieństwu zmieniające życie programy Hope Channel będą dostępne w każdym amerykańskim domu. Dostępność Hope Channel w telewizji kablowej to obecnie nasz największy priorytet dla Ameryki i nie lada przedsięwzięcie, wymagające dużo czasu i ciężkiej pracy, aby móc się spotkać z kierownictwem czołowych operatorów sieci kablowych.

 

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni