header
 

Nowe media w służbie ewangelii

Nowe media w służbie ewangeliiZ każdym rokiem pojawiają się nowe media, otwierające nowe możliwości. Ludzie kontaktują się ze światem za pośrednictwem Twittera, Facebooka czy Tumblra i w dogodnej chwili oglądają ulubione programy na wybranych przez siebie urządzeniach. Tak wielka różnorodność może odstręczać, ale na szczęście każdego rodzaju mediów da się użyć do krzewienia ewangelii, co przełamuje opory względem wszelkich platform cyfrowych.

 

Adventist Television Ministries wytycza nowe kierunki wykorzystania wielu nowinek technicznych. Dzięki waszemu wsparciu organizowanej 9 lutego kolekty na rzecz Adventist Television Ministries służby misyjne Breath of Life, Faith for Today i It Is Written będą mogły do dzielenia się Dobrą Nowiną zaprząc nowe, sprawdzone technologie. Oto przedsmak ostatnich działań każdej z tych służb:

 

Breath of Life

 

Największym priorytetem Breath of Life jest przedstawienie mężczyznom i kobietom, chłopcom i dziewczętom wiecznej ewangelii w nadziei, że nawiążą zbawczą więź z Jezusem. Od cotygodniowych programów telewizyjnych Carltona Byrda po publiczne kampanie ewangelizacyjne – pragnieniem Breath of Life jest bezpośrednie uczestnictwo w misyjnych przedsięwzięciach, które wciąż dokładają nowe cegiełki do królestwa Bożego.

 

Breath of Life od co najmniej dwóch lat organizuje spotkania ewangelizacyjne na Oakwood University oraz w innych Kościołach. W 2012 roku odbyło się szereg fantastycznych akcji w stanach Alabama i Maryland.

 

Pierwsza seria spotkań, zorganizowana w Huntsville, przyniosła 166 nowych i 100 ponownych chrztów. Druga, zorganizowana w Hyattsville, zaowocowała 40 nowymi chrztami. Byrd szacuje, że w ciągu ubiegłego roku miało miejsce niemal 1000 bezpośrednich i pośrednich chrztów. Jak mówi, ma apetyt na jeszcze. Więcej na www.breathoflife.tv.

 

Faith for Today

 

Wyjątkowa misja Faith for Today skupia się na budowaniu więzi z osobami nieskłonnymi raczej do obejrzenia programu, w którym słowo Boże głosi się bezpośrednio. Faith for Today zwiastuje ewangelię poprzez takie nagrodzone programy, jak: Lifestyle Magazine, Mad About Marriage i The Evidence, oraz różnorakie wydarzenia, m.in. seminaria Mad About Marriage i koncerty.

 

Mike Tucker z żoną Gayle (na zdjęciu powyżej) w ciągu ostatnich trzech lat zorganizowali na żywo blisko 60 seminariów Mad About Marriage w całych Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo programy służby Faith for Today ogląda cotygodniowo ponad milion widzów, a liczba osób odwiedzających jej profile na Facebooku, Twitterze i Google+ stale rośnie, podobnie jak liczba jej odbiorców na YouTube, Roku i urządzeniach mobilnych.

 

Faith for Today cieszy się też nawiązaniem współpracy ze stowarzyszeniem Women of Faith, które organizuje międzywyznaniowe akcje na terenie całej Ameryki. Więcej informacji na www.faithfortoday.tv.

 

It Is Written

 

Ewangelizacja to sedno służby misyjnej It Is Written. To ona motywuje Johna Bradshaw i jego zespół do szerzenia Dobrej Nowiny poprzez nagrodzone programy telewizyjne, wykłady ewangelizacyjne, codzienne rozważania biblijne, audycje radiowe, aplikacje mobilne, Facebooka, Twittera czy nowatorskie materiały.

 

Miniony rok należał do najbardziej pracowitych w historii It Is Written z powodu ważnego cyklu satelitarnych wykładów ewangelizacyjnych nadawanych z Las Vegas w stanie Nevada, prowadzonych w całym Paryżu wykładów ewangelizacyjnych, organizowanych w całym hiszpańskojęzycznym świecie spotkań ewangelizacyjnych oraz miesięcznej serii wykładów w Dayton w stanie Ohio. Służba It Is Written przedstawia Boga tysiącom ludzi, którzy dzięki jej akcjom oraz cotygodniowemu programowi telewizyjnemu postanowili w ciągu ostatnich dwóch lat przyjąć chrzest.

 

Inne nowe inicjatywy obejmują audycję radiową From the Bible, indyjskie akcje humanitarne Eyes for India oraz cotygodniowy czas antenowy na Discovery Channel. Więcej szczegółów na www.itiswritten.com.

 

© Adventist World 01/2013
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni