header
 

Konferencja AWR w Latynoameryce

Konferencja AWR w LatynoameryceŚwiatowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) cieszy się w Ameryce Łacińskiej dużą popularnością. Rozsiani po całym regionie odbiorcy słuchają stosownych podcastów lub nastawiają odbiorniki na audycje nadawane z afiliowanych stacji AM i FM.

 

Aby zacieśnić współpracę z afiliowanymi stacjami i umożliwić radiowcom nawiązanie kontaktów z kolegami po fachu, na początku stycznia AWR było gospodarzem zorganizowanego na terenie adwentystycznej uczelni w Medellin w Kolumbii konferencji, w której wzięło udział ponad sto osób z osiemnastu krajów.

 

– Uczestnicy tworzyli zgodny, wydajny zespół, który naprawdę ubłogosławił konferencję – mówi prezes AWR, Dowell Chow.

 

Poprzedni tego typu zjazd odbył się cztery lata temu w Meksyku. Tym razem frekwencja wyraźniej dopisała za sprawą osób z krajów o prężnej adwentystycznej działalności radiowej, jak: Argentyna, gdzie Kościół rozporządza przeszło 30 stacjami radiowymi, Wenezuela (podobnie), Brazylia, Meksyk, a nawet Hiszpania (kilkanaście stacji).

 

Uczestnicy nie tylko dyskutowali na tak ważne tematy, jak najlepsze sposoby dotarcia przez radio do mieszkańców danych krajów, ale też zawierali znajomości z radiowcami z innych krajów, ucząc się od siebie oraz dzieląc informacjami i pomysłami na audycje.

 

– To najlepsze spotkanie z radiowcami w moim życiu – rzekł jeden z uczestników z Ameryki Środkowej, a dyrektor pewnej stacji zapowiedział, że planuje przyjechać na następną konferencję, chociaż już za dwa lata przechodzi na emeryturę.

 

Ostatecznie jednak, jak zauważył pastor Amilton Menezes, dyrektor należącej do Wydziału Południowoamerykańskiego sieci nadawczej Novo Tempo/Nuevo Tiempo, tak naprawdę „liczą się nie prelekcje, udogodnienia ani program konferencji, tylko ludzie, którzy przyjeżdżają, żeby opowiedzieć o swoich marzeniach, doświadczeniach i kontaktach ze sobą nawzajem”.

 

Wszyscy wrócili do domów z wielkimi nadziejami na prowadzenie w swoich krajach rozleglejszej radiowej działalności misyjnej.

 

© Shelley Nolan Freesland, dyrektor ds. public relations AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

- Czytaj także:
AWR w Latynoameryce
Historia AWR w Ameryce Łacińskiej
Misja AWR w Ameryce Południowej

 

 

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni