header
 

„Musimy być mądrzy i dyskretni, a zarazem śmiali…”

 „Musimy być mądrzy i dyskretni, a zarazem śmiali…”– Musimy za pomocą różnych sposobów i środków komunikacji dostosować nasze orędzie, tak aby świat usłyszał jasne przesłanie o Bożej miłości – oznajmił 26 listopada 2012 roku przewodniczący Wydziału Środkowoamerykańskiego Israel Leito (na zdjęciu) dwustu specjalistom ds. public relations podczas otwarcia szczytu adwentystycznych piarowców w Miami.

 

Leito zaapelował do obecnych, aby wsparli przywódców w porzuceniu przytulnych gniazdek i wspięciu się na nowe wyżyny dzielenia się ewangelią.

 

– Pomóżcie nam być nowoczesnymi, nauczcie nas nowych metod, żebyśmy mogli głosić orędzie zrozumiałe dla odbiorców – mówił. – Bóg wzywa nas, abyśmy w krzewieniu naszego poselstwa wykorzystywali wszelkie dostępne środki. Niezależnie od tego, czy są to media społecznościowe, technika czy cokolwiek innego, nie chowajcie tego dla siebie.

 

Jak poinformował dyrektor ds. public relations Wydziału Środkowoamerykańskiego Leon Wellington witając piarowców na trzydniowym zjeździe, jednym z głównych powodów spotkania było znalezienie nowatorskich sposobów przekazywanie jasnego, jednolitego przesłania w Kościele i w całym społeczeństwie.

 

– Wszystko może być kazalnicą do dzielenia się ewangelią – stwierdził. – Jeśli stajecie za mikrofonem, przed kamerą albo trzymacie w ręku pióro jako dziennikarze bądź producenci programów, wszystko to staje się waszą kazalnicą, zza której bezpośrednio lub pośrednio zwiastujecie, że Jezus Chrystus może dokonać zmiany w człowieku i przynieść nadzieję znękanej duszy.

 

Zjazd daje możliwość nawiązywania kontaktów, dzielenia się nowinkami technicznymi i podjęcia współpracy, aby lepiej służyć zarówno Kościołowi, jak i społeczeństwu na terenie całego Wydziału Środkowoamerykańskiego.

 

Również Williams Costa, dyrektor ds. public relations Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, przemówił do uczestników szczytu. – Musimy być mądrzy i dyskretni, a zarazem śmiali i oddani misji [dzielenia się dobrą nowiną] – oświadczył.

 

Dla Enoca Ramireza ze stolicy Meksyku przesłanie zjazdu było jasne i wyraźne. – Musimy głosić ewangelię w nowatorski, urozmaicony sposób, dostosowany do odbiorców – rzekł. – Wiemy, że PR pod Bożym przewodnictwem może wnieść życie wieczne tam, gdzie dziś jest ugór.

 

Dla José Lechertiera, pracującego w Radio Martinique na Martynice, kluczem do PR-u są narzędzia, których się używa. – Mamy ogromne możliwości korzystania z istniejących środków komunikacji, jak internet, radio, telewizja, portale społecznościowe. Wszystko to są znakomite instrumenty dzielenia się poselstwem o zbawieniu (...) naszym obowiązkiem jest korzystać z nich – przekonywał.

 

– Konferencja zainspirowała mnie do snucia ambitnych marzeń i poszukiwania nowatorskich metod skuteczniejszego dzielenia się dobrą nowiną oraz nieograniczania się do dotychczasowych rozwiązań – wyznał Edson Canqui, pracujący na południu Portoryko.

 

Dzień drugi szczytu, przebiegającego pod hasłem „Kreatywni uczniowie”, obejmował cykl odczytów i seminariów dla niemal dwustu piarowców z całego wydziału. Kilku prelegentów opowiadało o stosowanych obecnie metodach dzielenia się ewangelią na swoich terenach.

 

Piarowcy z Uniwersytetu Montemorelos na północy Meksyku poinformowali, że znaleźli sposoby służenia społeczeństwu. Otóż uczelnia we współpracy z władzami państwowymi realizuje przedsięwzięcia wychodzące naprzeciw potrzebom rodzin i dzieci. Uniwersytet w każdym semestrze głosi biblijne orędzie, realizując akcje: Pięć Kroków Naprzód, Misja na Maksa oraz Szkolne Ogrody.

 

Uczelnia ponadto wysłała kilkanaście osób z Wydziału Public Relations na misję do takich krajów, jak: Indie, Tajlandia, Kolumbia i Hiszpania.

 

Na terenie Meksykańskiej Unii Międzyoceanicznej w ramach jednej z inicjatyw żyjący na tym terenie Indianie z plemienia Mixe otrzymają przekład Biblii i Lekcje Biblijne.

 

Piarowcy z Unii Jamajskiej opowiedzieli o kierowanej przez pastora Kemara Douglasa ubiegłorocznej akcji, w której internauci za pośrednictwem SMS-ów i mediów społecznościowych mogli głosować podczas emisji programu Connect 2012.

© Adventist Review/Libna Stevens, Lizbeth Elejalde, Nigel Coke
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni