header
 

Radiowa misja w Kambodży

Radiowa misja w KambodżyŚwiatowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) od dawna słynie z tego, że za pośrednictwem fal krótkich wędruje do najmniej dostępnych zakątków kuli ziemskiej. Także nasze rozgłośnie FM i AM docierają do wielu miast, gdzie audycje można emitować w taki sposób.

 

Na pewno nieraz zastanawialiście się nad ogromem Boga. Z perfekcyjną dokładnością zawiaduje całym wszechświatem, a przy tym wpływa na wszystkie wydarzenia potrzebne do pozyskania dla Chrystusa każdej jednej osoby na naszym globie.

 

Dzisiaj poznacie niesamowite historie Tep Lon, Preaka Phally'ego i Sophata Sorna. A tak naprawdę historię Boga, który połączył kontynenty i precyzyjnie tak ustawił czas i wydarzenia, aby te trzy osoby razem przyciągnąć do społeczności w Duchu Świętym.

 

Tep Lon przyszła na świat w Kambodży, ale mieszka teraz w USA. Kiedy została chrześcijanką, zaczęła odwiedzać ojczysty kraj i dzielić się z rodakami metodystyczną wiarą. Wielu z nich, może kilkuset albo i więcej, przyjęło Chrystusa. Jednym z nich był Preak Phally, siostrzeniec, który z czasem został na swoim terenie pastorem odnoszącym sukcesy ewangelizacyjne.

 

Podczas wizyty w rodzinnej wiosce Tep usłyszała w języku khmerskim Głos Miłości, nadawaną z Guamu audycję AWR, prowadzoną przez pastora Sophata Sorna. Jak się niebawem dowiedziała, kaznodzieja mieszkał w Stockton w Kalifornii. Nie wierzyła własnym uszom: sama mieszkała kiedyś w Modesto, około pół godziny drogi od niego. Już nie mogła się doczekać, kiedy pojedzie z powrotem do Stanów i go odwiedzi!

 

Po powrocie do Ameryki udała się w sobotę do jego zboru, który bardzo przypadł jej do gustu. Ponieważ poprosiła o dodatkowe materiały do zgłębiania Biblii, pastor przez pół roku dostarczał jej płyty CD. Potem znowu zadzwoniła i spytała, czy mogłaby spędzić miesiąc z jego rodziną na studiowaniu Pisma Świętego. Pastor zgodził się. Tep była pod ogromnym wrażeniem wszystkiego, czego się dowiedziała. Podekscytowana, zadzwoniła do siostrzeńca w Kambodży (pastora Phally'ego) i zaczęła mu opowiadać.

 

Phally'emu spodobały się słowa ciotki, ale jednego nie rozumiał: „Skoro pastor Sorn tak świetnie sobie radzi jako kaznodzieja i nauczyciel słowa Bożego, to czemu świętuje niedzielę?”. Mimo to chciał z nim porozmawiać, więc Tep umówiła ich na rozmowę telefoniczną. Przez najbliższych sześć miesięcy obaj pastorzy studiowali wspólnie Biblię oddaleni od siebie o tysiące kilometrów: Phally w Kambodży, a Sorn w Kalifornii! Jak wspomina pastor Sorn, „po 6–7 miesiącach studiowania doktryn Phally ze swoją żoną i trzynastoma innymi członkami jego Kościoła przyjęli 5 maja 2012 roku chrzest”.

 

Ale to jeszcze nie koniec zdumiewających Bożych wyczynów.

 

– Po moim chrzcie w rzece Mekong – mówi Phally – opowiedziałem o sobocie pastorom i innym chrześcijanom obchodzącym niedzielę. Teraz wszyscy są przeszczęśliwi i ogromnie dziękują za to Bogu, już jako adwentyści. Chwała Bogu!

 

Dla Phally'ego jednak był to dopiero początek świadczenia o Bogu. Posłuchajcie, co zrobił całkiem niedawno:

 

– W ubiegłym tygodniu – opowiada – zaprosiłem na seminarium biblijne dwudziestu świętujących niedzielę pastorów i przywódców Kościoła zainteresowanych adwentystycznymi naukami.

 

Drodzy przyjaciele AWR, audycje Głos Miłości możemy emitować w całej Kambodży dzięki Wam i Waszym płynącym z serca ofiarom. Efekty zapierają dech w piersiach. O mieszkańcach Kambodży, a szczególnie przywódcach innych wyznań pastor Phally stwierdził: „Są spragnieni Bożej prawdy. Są ich setki, zwłaszcza świętujących niedzielę kaznodziejów niezależnych wyznań”.

 

Boże „przypadkowe” sploty wydarzeń w Kambodży to zaledwie czubek góry lodowej!

 

Bardzo Was prosimy, abyście w nadchodzącym czasie złożyli dar życia w Chrystusie, wspomagając finansowo AWR. Wasz datek pozwoli nam dalej słać audycje w te niezwykle ważne misyjnie regiony świata, aby ratować ludziom życie wieczne.

 

Z życzeniami Bożych błogosławieństw

Dowell Chow, prezes AWR

 

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni