header
 

Niezwykli słuchacze AWR w Nigerii

Niezwykli słuchacze AWR w NigeriiAdwentystyczni przywódcy w Nigerii odkryli niedawno niewielką wspólnotę wierzących, którzy zaczęli świętować sobotę (biblijny siódmy dzień tygodnia), nie spotkawszy nigdy wcześniej żadnego adwentysty. Dowell Chow, prezes Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR), wyjaśnia, w jaki sposób dotarło do nich adwentystyczne orędzie nadziei.

 

Chciałbym, abyście teraz udali się razem ze mną na północ Nigerii, gdzie szesnaście osób zaczęło słuchać naszych programów w języku hausa, jednym z głównych języków, w jakich powstają tamtejsze programy AWR. Kiedy przewodniczący adwentystycznej Unii Nigeryjskiej dowiedział się, że na północy kraju znajdują się sabatarianie, zapragnął się o tym przekonać na własne oczy. Aby zobaczyć garstkę wierzących zbierających się w niewielkim domu modlitwy ufundowanym przez jednego z członków wspólnoty, przyszło mu podróżować pociągiem, łodzią, motocyklem i piechotą.

 

Przewodniczący Owolabi spotkanie z nowo odkrytymi sabatarianami podsumował słowami: „To była najlepsza sobota w moim życiu”. Zachwycony, po powrocie wystąpił z wnioskiem o przyznanie stałych środków na wsparcie audycji radiowych w Nigerii.

 

Dziś jest tam już adwentystyczny zbór (parafia), a w okolicy liczne grupki osób słuchających programów AWR w hausa. Dzięki programom radiowym emitowanym w językach igbo i hausa Kościół adwentystyczny w północnej Nigerii coraz bardziej się rozrasta. Nasi producenci realizują audycje docierające do ludzkich serc z ewangelicznym przesłaniem i wskazujące Boże zasady postępowania.

 

© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Więcej na ten temat czytaj także w artykule:
Efekty audycji Adventist World Radio w Nigerii

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni