header
 

Brazylijska e-wangelizacja młodzieży

Brazylijska e-wangelizacja młodzieżyJak stwierdzają adwentystyczni przywódcy z Ameryki Południowej, możliwość porozumienia z młodzieżą na całym świecie stwarza nowa metoda interaktywnej ewangelizacji internetowej.

 

W zeszłym miesiącu na adwentystycznych hispano- i portugalskojęzycznych witrynach południowoamerykańskich transmitowano na żywo „Odliczanie”, serię audycji poświęconą proroctwom. Dzięki transmisji strumieniowej widzowie mogli podczas wszystkich odcinków kontaktować się z gospodarzem programu Luísem Gonçalvesem.

 

– Staramy się być na bieżąco z nowoczesnymi mediami, które docierają do młodych, ale przesłanie, którym się dzielimy, ma proroczy i biblijny charakter. To wciąż to samo przesłanie, które od lat zmienia życie wielu ludzi – powiedział Areli Barvosa, generalny koordynator programu.

 

Organizatorzy audycji temat proroctw wybrali po przeprowadzeniu wśród młodzieży ankiety, której wyniki pokazały, że młodsze pokolenie najbardziej chce pogłębić zagadnienia dotyczące wydarzeń czasów końca.

 

Zainteresowanie eschatologią wydają się potwierdzać statystyki: w Brazylii w okresie trwania cyklu bardzo często powtarzał się hashtag #ContagemRegressiva ('odliczanie').

 

– Na początku programu odnotowywaliśmy prawie 2000 twitnięć na godzinę – poinformowała Rogería Ferraz, koordynator techniczny audycji.

 

Według szacunków dokonanych na podstawie sondażu przeprowadzonego po zakończeniu cyklu wśród grupy internautów, w języku portugalskim transmisję strumieniową obejrzało 84.000 widzów, w hiszpańskim 45.000.

 

Sonda wykazała też, że program oglądała głównie młodzież do trzydziestu paru lat w 50 krajach. Od Ameryki Południowej po Słowację internauci przesyłali Gonçalvesowi pytania dotyczące znaków powtórnego przyjścia Chrystusa, tysiąclecia i innych zagadnień eschatologicznych. Organizatorzy nie spoczęli na laurach, lecz niejako kontynuują program na czatach wideo i planują co roku przygotowywać tego rodzaju internetowy cykl programów.

 

Jak stwierdził Erton Köhler, przewodniczący Wydziału Południowoamerykańskiego, „Odliczanie” będzie służyło za wzór przy realizacji kolejnych takich programów.

 

– Jako Kościół musimy wyjść do ludzi tam, gdzie są. Jeśli siedzą przed komputerami, trzeba przemówić zrozumiałym dla nich językiem – rzekł Köhler.

 

– Moim zdaniem program ten stwarza duże możliwości nie tylko dla Ameryki Południowej, ale i dla innych regionów – ocenił Johnatan Elías Adarme Rodríguez, widz z Kolumbii. – Ludzie mogą go oglądać w domowym zaciszu w towarzystwie znajomych i przyjaciół.

 

Viviane Souzie Paz, która oglądała program w Brazylii, „Odliczania” rzuciło światło na Pismo Święte. – Nigdy nie rozumiałam Biblii tak jak teraz – podzieliła się wrażeniami.

 

© Márcia Ebinger/ANN, fot. Mani Maria and Carolyn Azo
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni