header
 

Hope Channel Malawi

Hope Channel MalawiCo nowego na Czarnym Lądzie? Już w przyszłym roku rusza nowy wielojęzyczny kanał Hope Channel Afryka, a w Malawi telewizja Hope Channel znalazła się wśród nielicznych szczęśliwców, którym władze przyznały koncesję.

 

 

– To niesamowity krok naprzód i wielka odpowiedź na modlitwy – mówi Gideon Mutero, wiceprezes Hope Channel, zajmujący się kontynentem afrykańskim. – Planowaliśmy to od kilku lat. Nasi przedstawiciele w Malawi bardzo się zaangażowali w tę pracę i dziś możemy świętować Bożą łaskę okazaną temu 16-milionowemu narodowi.

 

Władze kraju przyznały tylko 6 koncesji na 36 złożonych podań. Jedyny dotychczasowy kanał telewizyjny znajdował się pod kontrolą państwa.

 

Koncesjonariusze mają zaledwie dwanaście miesięcy na spełnienie pozostałych wymogów władz, w przeciwnym razie mogą utracić uzyskane pozwolenie. Koncesja daje Hope Channel prawo instalowania nadajników retransmisyjnych w całym kraju, dzięki czemu adwentystyczna telewizja obejmie zasięgiem cały kraj.

 

– Aby Hope Channel wywiązała się ze zobowiązań i zaczęła nadawać, trzeba ukończyć budowę zaplecza technicznego i przystąpić do produkcji programów – dodaje Mutero. – Jeden z warunków dotyczy nadawania materiałów produkowanych w Malawi, Hope Channel będzie więc ściśle współpracować z adwentystycznymi przywódcami, którzy nauczą malawijskich producentów realizować sprawnie audycje wysokiej jakości.

 

Prosimy, abyście nie zapominali w modlitwach o telewizji Hope Channel w Malawi, za pomocą której chcemy realizować Boże wezwanie do krzewienia ewangelii i produkowania jak najlepszych chrystocentrycznych programów.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Czytaj także:
Rząd Malawi przyznał koncesję adwentystycznej TV
Hope Channel dla Afryki

 

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni