header
 

Europejska Konferencja Piarowców

Europejska Konferencja PiarowcówPragnienie realizowania wspólnych przedsięwzięć i wzajemnego dzielenia się materiałami zajmuje we wszystkich europejskich wydziałach adwentystycznych poczesne miejsce wśród piarowskich priorytetów, ale na drodze do tego celu czyhają rafy w postaci barier językowych i ograniczeń natury finansowej.

 

Na Europejskiej Adwentystycznej Konferencji Medialnej 2012, która odbyła się w dniach 8‒10 października w niemieckim ośrodku Stimme der Hoffnung (Głos Nadziei) pod auspicjami wydziałów euro-afrykańskiego i euroazjatyckiego, specjaliści ds. public relations mogli się ze sobą spotkać, powymieniać materiałami i przejść szkolenie w głoszeniu ewangelii.

 

Każdy dzień rozpoczynało rozważanie biblijne poświęcone przypowieści o synu marnotrawnym, zapisanej w Ewangelii św. Łukasza 15,11‒32.

 

Przez cały czas trwania warsztatów i posiedzeń plenarnych najważniejszym punktem programu było dzielenie się. Wymieniano się adresami witryn, na których dostawca usług internetowych może rozmaite materiały zamieścić, a użytkownik pobrać. Uczestnicy radzili się jeden drugiego, pomagali sobie, wymieniali się pomysłami, podawali sobie namiary popularnej platformy informacyjnej dla dostawców newsów elektronicznych i różnych materiałów. Pedro Torres, dyrektor sekretariatu Informacji w Hiszpanii, pod koniec konferencji następująco podsumował swoją postawę: „Wszystko, co robię jako piarowiec, należy do was. Mam nadzieję, że i z waszej strony mogę oczekiwać tego samego. Choć pewne rzeczy sporo kosztują, nie powinno nas to powstrzymywać przed dzieleniem się nimi”.

 

Dużym powodzeniem cieszyły się prowadzone przez Draganę i Frederica Duvalów, filmowców z tedMEDIA Productions, warsztaty pt. „Krótka forma w kinematografii”, których uczestnicy uczyli się kręcić krótkie, atrakcyjne, treściwe filmy.

 

‒ W dzisiejszej dobie mediów społecznościowych ludzie lubią krótkie filmy obejmujące wszelkie aspekty życia, w tym duchowość ‒ rzekł Federic Duval.

 

Mirjana Kicušić, kierownik ds. marketingu LIFEconnect, oraz Miroslav Pujić, dyrektor Sekretariatu Informacji Wydziału Transeuropejskiego, skupili się na ewangelizacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przeszło 1,6 mld ludzi na świecie korzysta obecnie z różnych mediów społecznościowych i właśnie w tym gronie można znaleźć ludzi poszukujących odpowiedzi na pytania egzystencjalne.

 

‒ Konferencja umożliwiła nawiązanie współpracy na wysokim poziomie i zrealizowanie planów stworzenia zintegrowanej strategii medialnej ‒ wyraził swoją opinię o spotkaniu Miroslav Pujić. ‒ Wspaniale było zobaczyć, jak nasi europejscy piarowcy otwierają się na portale społecznościowe, wymianę materiałów i uczenie się, a wszystko to w celu skuteczniejszej realizacji misji.

 

Wobec wielkiego entuzjazmu dla idei dzielenia się łatwo zapomnieć, że głównych producentów naciska się, aby zapewnili szerokie wsparcie finansowe danego przedsięwzięcia. Stephan Fraunberger, dyrektor techniczny Stimme de Hoffnung, przypomniał, że pomysłami i radami można się dzielić bez ograniczeń, ale najważniejsze produkcje telewizyjne są finansowane przez poszczególne adwentystyczne unie i diecezje, toteż dzielenie się może w takich przypadkach obejmować współudział w kosztach.

 

Jednym z głównych przedsięwzięć opartych na współpracy, zapoczątkowanym przez Stimme der Hoffnung i zaprezentowanym na porannym posiedzeniu, jest 13-odcinkowy serial pt.: „Tajemnica poliszynela”, ukazujący Księgę Apokalipsy pod kątem tematycznym i ewangelizacyjnym. Cały film będą ilustrować scenki z aktorami, uwypuklające dane zagadnienie. Ilustracje i scenopis obrazkowy do serialu są do dyspozycji każdej adwentystycznej unii lub grupy językowej.

 

Następne spotkanie europejskich piarowców ma się odbyć we wrześniu 2014 roku w Serbii. Więcej informacji na stronie: www.adventcom.eu.

 

© Widar Ursett/ tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni