header
 

Kościół Adwentystów docenia rolę mediów

Stimme der Hoffnung„Bardzo dobry dzień to taki, w którym pierwszy odebrany telefon rano dotyczy chęci zapisania się na Korespondencyjny Kurs Biblijny, a zaraz po tym gdy dzwoni kolejna osoba, pytająca o możliwość odbierania kanału „Hope Channel”. Liczę na więcej takich dni” - mówi Matthias Müller, główny szef „Stimme der Hoffnung” (Głosu Nadziei), ośrodka medialnego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Niemczech.

3 marca, Müller świętował wraz z resztą ekipy otwarcie nowego ośrodka w Alsbach-Hähnlein, w powiecie Darmstadt-Dieburg w Hesji. Budek zastąpi poprzednie centrum „Stimme der Hoffnung” w Darmstadt, gdzie brak miejsca ograniczał pracę ekipy.

Na ceremonię inauguracyjną przyjechało ok. 300 gości, z kraju i zagranicy, w tym pastor Jan Paulsen - przewodniczący Światowego Kościoła Adwentystów.

„Nie można myśleć o przyszłości naszego Kościoła nie uwzględniając mediów” - powiedział pastor Paulsen. „Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, gdzie media kreują priorytety i wartości. Nasz Kościół nie powinien zapominać o swoich wartościach, ale musi wykorzystywać media, by dotrzeć do ludzi, zachęcać ich do poznania Jezusa”.

Pastor Jan Paulsen podkreślił jak ważne jest to by Kościół otwierał się na lokalne społeczności. „Kościół, który zajmuje się tylko wewnętrznymi sprawami i nie wie, co się dzieje, poza swoimi murami, jest niezauważalny przez społeczeństwo, pomimo wykorzystywania nowoczesnych środków.”

Podczas modlitwy za nowy ośrodek medialny, pastor Ulrich Frikart, przewodniczący regionu Euro-Afrykańskiego, nazwał pracowników „Stimme der Hoffnung” „głosicielami nadziei” ludziom „bez nadziei i perspektyw na przyszłość”.

Stimme der Hoffnung„To nie jest tylko centrum medialne” - dodał obecny burmistrz miasta, „To będzie miejsce...gdzie będzie widoczna dusza, a nie tylko powłoka zewnętrzna.” Dodał on, że miasto patrzy z uznaniem na adwentystyczne Centrum, za niesienie dobrej nowiny.

2,500 metrów kwadratowych daje możliwość posiadania: przestrzeni biurowej dla 30 pracowników, 5 pomieszczeń studyjnych, w których znajduję się sprzęt telewizyjny i radiowy. Centralnie ustawione światło, dźwięk i elementy scenografii dają lepszy przekaz i większą jakość produkcji, twierdzi ekipa Stimme. Dodatkowo ośrodek będzie wyposażony w technologię przyjazną środowisku.

„Stimme der Hoffnung” oferuje gamę programów dostępnych drogą radiową, satelitarną, w kablówkach i przez internet w Europie i nie tylko. Poza produkcjami dla niemieckojęzycznych krajów, Stimme przygotowuje także programy dla innych europejskich i międzynarodowych instytucji.

Oferuje bibliotekę w wersji audio, dla osób z wadą wzroku. Dostęp do programu „Hope Channel” w Niemczech, międzynarodowej Korespondencyjnej Szkoły Biblijnej oraz internetowej fotogalerii pod adresem www.churchphoto.de.

Stimme der Hoffnung„Istniejąca od roku 1948 „Stimme der Hoffnung” jest najstarszą prywatną stacją radiową w Niemczech, która służy publicznie i medialnie Kościołowi Adwentystów Dnia Siódmego. Pracownicy stacji mają nadzieję, że dzięki nowej siedzibie będą mogli nieść słuchaczom dobrą nowinę i wzbogacać ich życie, a także będą skuteczniej docierać do słuchaczy w całej Europie.

Za swoją pracę Muller i „Stimme der Hoffnung” otrzymali nagrodę Bridge Award, podczas otwarcia siedziby: „Za ich wyróżniające się profesjonalizmem produkcje, za głoszenie adwentowego poselstwa, a także propagowanie dobrego stylu życia w sekularyzowanym społeczeństwie europejskim, oraz za swoją medialną służbę” - powiedział prezenter Williams Costa Jr., przedstawiciel Generalnej Konferencji.

Nagroda Bridge Award została ustanowiona przez departament kontaktów publicznych Światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Ma ona za zadanie wyróżnić wartościowy wkład dla Kościoła poprzez upublicznianie, przyszłościowe myślenie, odpowiedzialne dziennkinarstwo i profesjonalne prowadzenie, a także wyróżniające się osiągnięcia w mediach, sferze publicznej oraz public relations.

4 marca br., „Stimme der Hoffnung” wydało pierwszą serię nowego programu telewizyjnego, nadawanego wspólnie z jedną z lokalnych stacji.

Źródło: Stimme der Hoffnung Staff/ANN Staff
Foto: Elí Diez-Prida/ANN
Tłumaczenie: Daisy Zuu dla www.adwentysci.waw.pl

Odwiedź stronę www.stimme-der-hoffnung.de

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni