header
 

Debata o sile marki Kościoła Adwentystów

Debata o sile marki Kościoła Adwentystów Dnia SiódmegoPod koniec września osiemdziesięcioro adwentystycznych specjalistów od mediów zjechało się z całego świata do siedziby głównej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na Światowy Szczyt Piarowców. Pięciodniowe spotkanie w Silver Spring w amerykańskim stanie Maryland odbyło się z inicjatywy przewodniczącego światowego Kościoła pastora Teda Wilsona, który zaproponował spojrzeć przekrojowo na nowatorstwo i doświadczenia w adwentystycznym public relations w celu przeanalizowania sposobów maksymalizacji skuteczności przekazywania światu ewangelicznego orędzia.

 

Wilson w przemówieniu wprowadzającym wyraził pragnienie, aby spotkanie było „katalizatorem uprzytamniającym Kościołowi i światu bliskość przyjścia Chrystusa”.

 

Choć Kościół Adwentystów Dnia Siódmego dysponuje rozbudowanym systemem PR-u, wykorzystującym każdą możliwą technologię, biura piarowskie wykazują tendencję do działania na własną rękę. Za organizację spotkania odpowiadał wiceprzewodniczący światowego Kościoła pastor Ben Schoun, który podkreślił, że celem zjazdu jest „nauczenie się współpracy, abyśmy razem dokonali rzeczy, których z osobna dokonać nie potrafimy”.

 

Na początku zjazdu Joanne Davies, nowozelandzka świecka adwentystka o wieloletniej praktyce w branży reklamowej, wygłosiła gorący apel o większe współdziałanie adwentystycznych piarowców. − Marka Adwentystów Dnia Siódmego podupadła, nikt nie czuwa całościowo nad strategicznym rozdziałem środków finansowych − stwierdziła stanowczo, po czym następująco sformułowała swoje marzenie o większym wpływie adwentystów na świat: − Dodajmy naszemu orędziu medialnej krzepy.

 

Uczestnicy wysłuchali różnorodnych prelekcji z zakresu przekazywania adwentystycznych wierzeń i wartości. Prezentacje i odczyty stanowiły jednak tylko punkt wyjścia do grupowych dyskusji na temat pomysłów usprawnienia współpracy i skuteczności piarowców.

 

Pastor Claude Richli, zastępca wydawcy pisma „Adventist Review”, wygłosił referat na temat głośnego oraz cichego budowania świadomości marki. Przypomniał obecnym, że Kościół Adwentystów Dnia Siódmego ma jedną z najsilniejszych marek na świecie. − Adwentystycznych kościołów z naszym logo jest na świecie więcej, niż lokali sieci McDonald's i Safeway razem wziętych − oznajmił. Oprócz głośnego budowania świadomości marki adwentystyczne wartości i nauki są przekazywane przez wyznawców niekoniecznie pod szyldem adwentyzmu. Richli zwrócił uwagę, że oba typy PR-u są potrzebne, gdyż w wielu regionach świata ciche budowanie świadomości marki jest jedyną metodą przekazywania naszego poselstwa.

 

Pojęcie o skali adwentystycznego piaru daje 20 mln comiesięcznych pobrań podkastów Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR). Mimo to adwentystyczni piarowcy zabiegają o lepsze wyniki.

 

Jak powiedział Miroslaw Pujic, dyrektor Sekretariatu Informacji przy Wydziale Transeuropejskim, „trzeba jeszcze skuteczniej zaprząc technikę do wehikułu ewangelizacji”.

 

Oprócz pastora Pujica Wydział Transeuropejski reprezentowali Frederick Duval − filmowiec z tedMEDIA Productions oraz Tor Tjeransen − dyrektor ds. mediów Unii Norweskiej.

 

Rekomendacje ze szczytu zostaną przedstawione na dorocznym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego światowego Kościoła adwentystycznego, które odbędzie się w połowie października.

 

© Tor Tjeransen/tedNEWS
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni