header
 

Komunistyczny Wietnam w zasięgu AWR

Komunistyczny Wietnam w zasięgu AWRWietnam jest krajem głównie świeckim, a jednak, jak wyjaśnia pastor Dowell Chow, audycje Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR), powstające w studiach na Guamie, Tajwanie, a nawet Madagaskarze, docierają do Wietnamczyków z adwentystyczną nadzieją:

 

Chciałbym dziś opowiedzieć Wam o Wietnamie. Państwo to kojarzy nam się głównie z wojną, która dobiegła końca w 1975 roku. Od chwili aneksji Wietnamu Południowego przez komunistyczny Wietnam Północny rząd nowo powstałego kraju nie pozwala mieszkańcom południa podróżować na północ, nie chcąc dopuścić do jej chrystianizacji. Mimo to udaje nam się dotrzeć do Wietnamczyków o różnych porach dnia za pośrednictwem radiowych fal krótkich z Madagaskaru, Tajwanu i Guamu.

 

Dochodzą nas wieści, że dzięki naszym audycjom radiowym sobotę, biblijny siódmy dzień tygodnia, obchodzi co tydzień ponad ćwierć miliona Wietnamczyków, zwłaszcza z górzystych terenów na północy. Nie możemy dotrzeć do nich bezpośrednio, nie zostali oni ochrzczeni przez adwentystycznych pastorów, ale wiemy, że uwierzyli w Jezusa Chrystusa.

 

Choć zatem Wietnam jest dziś z powodu reżimu komunistycznego krajem odizolowanym, dzięki falom krótkim docieramy do jego mieszkańców. Wielu z nich stało się naszymi braćmi i siostrami, ponieważ uwierzyło w biblijne nauki dzięki audycjom emitowanym z naszych stacji radiowych na całym świecie. Dziękujemy Wam za wsparcie i prosimy o modlitwy za Wietnamczyków.

 

© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni