header
 

Stacja polarna „Hope Channel”

Stacja polarna „Hope Channel”Oficjalna adwentystyczna sieć telewizyjna Hope Channel podbija nowe tereny. Poniżej przedstawiamy najnowsze wieści o ośrodku multimedialnym w Brazylii oraz pewnej stacji polarnej:

 

Hope Channel świętowała ostatnio otwarcie nowego studia produkcyjnego w Brazylii. Nowe, czterokondygnacyjne biuro i kompleks studiów koło São Paulo będą służyć dwom południowoamerykańskim kanałom Hope Channel: portugalskojęzycznemu Novo Tempo oraz hispanojęzycznemu Nuevo Tiempo. Nowy obiekt znajduje się przy siedzibie głównej, którą po części zaadaptowano na potrzeby studia telewizyjnego. W uroczystości otwarcia wzięło udział wiele osobistości, między innymi kilku pionierów adwentystycznej telewizji.

 

Hope Channel nabrała teraz dosłownie globalnego charakteru: oglądają ją widzowie na siedmiu kontynentach. Od początków nadawania, czyli od 2003 roku, Hope Channel transmituje audycje do każdego zakątka kuli ziemskiej, aby dotrzeć do jak największej liczby krajów oraz grup etnicznych i narodowościowych. Obecnie dysponuje kilkunastoma międzynarodowymi kanałami, nadającymi programy w różnych językach.

 

Przez kilka pierwszych lat telewizja Hope Channel nie obejmowała zasięgiem sześciu zamieszkałych kontynentów, teraz ma wiernych widzów nawet w stacji badawczej na Antarktydzie (na zdjęciu), gdzie grupa naukowców z RPA dwa razy w tygodniu, w sobotę i niedzielę, ogląda program „Szkoła Sobotnia”. Choć praca na tym wiecznie zmarzniętym lądzie powoduje osamotnienie, jeden z tamtejszych widzów pisze, że dzięki „Szkole Sobotniej” życie wygląda inaczej. Na zimnej, bezludnej Antarktydzie − czytamy − człowiek popada w przygnębienie i potrzebuje orędzia tchnącego nadzieją. Zwłaszcza teraz, zimą, gdy nie oglądamy tu wcale słońca.

 

© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni