header
 

Misja AWR w Ameryce Południowej

Misja AWR w Ameryce PołudniowejDowell Chow, prezes Światowego Radia Adwentystycznego, informuje o służbie radiowej na terenie Ameryki Południowej:

 

Pragnę powiedzieć dziś dwa słowa o Ameryce Południowej, drugim pod względem liczby adwentystów regionie na świecie. Przez szereg lat nie mieliśmy wielu doświadczeń związanych z tamtejszą misją radiową, ale w ostatnich latach nastąpiły zmiany. W samej Argentynie mamy teraz ponad 34 stacje FM. W Chile ― ponad 30. I oczywiście kilkadziesiąt w ogromnej Brazylii. Boliwia, Peru, Ekwador, Urugwaj, Paragwaj ― w każdym z tych krajów nasze fantastyczne rozgłośnie emitują hiszpańskojęzyczne audycje, które docierają do milionów ludzi. W Brazylii, rzecz jasna, nadajemy po portugalsku.

 

Obecnie głosimy przez radio ewangelię na całym kontynencie. Weźmy taką Wenezuelę, która podobnie jak Kolumbia, znajduje się na terenie Ameryki Południowej, a należy do naszego Wydziału Środkowoamerykańskiego: w samej Wenezueli mamy ponad 34 stacje radiowe, a ich liczba stale rośnie. W Kolumbii jest trudniej, bo nie udało się nam uzyskać koncesji. Ale wiele grupek ludzi, szeregowych adwentystów, głosi tam poselstwo zbawienia przez internet i przesyła programy strumieniowo.

 

Chciałbym wam podziękować za modlitwy o lud Boży w Ameryce Południowej i wiele milionów ludzi, którzy nie usłyszeli jeszcze ewangelii. Serdecznie dziękujemy wam za wsparcie. Niech Bóg was błogosławi.

 

© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni