header
 

Telewizja nocą

Telewizja nocą− Nasze życie odmieniło się raz na zawsze dzięki oglądaniu w nocy telewizji − mówi Ben Reitman.

 

 

Ben i jego rodzeni bracia Charles i Josh (na zdjęciu obok) byli nastolatkami mieszkającymi jeszcze z rodzicami. Ben pracował na wieczornej zmianie w miejscowym domu handlowym. Któregoś razu wróciwszy późno w nocy z pracy, włączył telewizor i zaczął skakać po kanałach.

 

W telewizji nie leciało nic ciekawego, ale w pewnym momencie natknął się na frapującą audycję.

 

− Kaznodzieja mówił o niebezpieczeństwach spirytyzmu − wspomina Ben. − Obejrzałem z zainteresowaniem cały program.

 

Następnego wieczora Ben znowu włączył telewizor i obejrzał kolejne kazanie. I tak robił już codziennie.

 

Rosnące przekonanie

 

Nowo odkrytymi prawdami Ben podzielił się z braćmi. Josh nie był zainteresowany. Charles, sceptycznie nastawiony do programów, martwił się, aby Ben nie został członkiem jakiejś sekty, lecz kiedy osobiście zapoznał się z rekomendowanym przez brata kanałem, uświadomił sobie, że kazania bazują na Biblii. Mimo to wątpliwości go nie opuszczały.

 

Bracia Reitmanowie dowiedzieli się, że programy telewizyjne sponsoruje Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, i postanowili w końcu odwiedzić adwentystyczny dom modlitwy w swojej miejscowości.

 

Ponieważ Bóg pracował nad ich sercami, poczynili w swoim życiu pewne zmiany. Do tej pory bardzo lubili gry wideo, teraz doszli do przekonania, że muszą się z nimi pożegnać.

 

− Niełatwo usłyszeć cichy Boży głos, kiedy umysł jest zaprzątnięty innymi rzeczami − wyjaśnia Josh.

 

Pierwszy wielki test

 

Sobotę, biblijny siódmy dzień tygodnia, jako pierwszy zaczął świętować Charles. Zaraz potem w jego ślady poszedł Josh. Niebawem ich wiara została poddana próbie.

 

− Wszyscy pracowaliśmy w miejscowym domu towarowym − opowiada Josh. − Porozmawialiśmy więc z kierownikiem. Szef nie widział żadnego problemu i zgodził się dać nam w miesiącu dwie wolne soboty.

 

Oni jednak nie mogli pójść na taki kompromis i poinformowali go, że nie będą pracować w żadną sobotę, więc muszą odejść. Kierownik próbował przekonać ich do zmiany zdania, jako znakomitych pracowników, ale Ben, Charles i Josh wierzyli, że jeśli będą przestrzegać dnia sobotniego, Bóg nagrodzi ich decyzję i zaspokoi potrzeby. Charles i Josh złożyli wypowiedzenie.

 

− Ojciec nie mógł uwierzyć, że odeszliśmy − wspomina Charles. − Martwił się, że popełniamy błąd, ale my mieliśmy pewność Bożej pomocy.

 

Ben kupił sobie właśnie samochód z pożyczki podżyrowanej przez ojca, toteż niepokoił się, że jeśli nie uda mu się jej spłacić, dług spadnie na ojca. W końcu postanowił całkowicie zaufać Bogu i również zrezygnował z pracy.

 

Nowe możliwości

 

Wszyscy trzej przyjęli chrzest w Kościele adwentystycznym i wkrótce Bóg zaczął działać w ich życiu w niesamowity sposób. Zaproponowano im, wciąż poznającym biblijne nauki, głoszenie kazań i przygotowanie dla młodzieży ożywczego duchowo tygodnia modlitwy.

 

Bóg nagrodził ich poświęcenie i po paru miesiącach wszyscy trzej znów pracowali. Latem 2006 roku zetknęli się z zespołem ewangelistów, którzy głosili słowo Boże w ich miasteczku. Choć Charles pracował jednocześnie w dwóch miejscach, zdecydował się do nich przyłączyć.

 

Reitmanowie dowiedzieli się o trzymiesięcznym szkoleniu dla pracowników misyjnych w na adwentystycznym college'u, na które chcieli pojechać, ale nie mieli po 4000 dolarów na opłacenie kursu. Gdy modlili się w tej sprawie, pewien znajomy rzucił im wyzwanie:

 

− Nie proście o kromkę chleba, skoro potrzebujecie całego bochenka.

 

Bracia wzięli sobie do serca radę kolegi i zapisali się na kurs. Zanim szkolenie dobiegło końca, pieniądze się znalazły.

 

Dzisiaj Ben, Charles i Josh są ewangelistami dzielącymi się dobrą nowiną odkrytą podczas oglądania nocnego programu telewizyjnego, którego by nie obejrzeli bez telewizji kablowej ani satelitarnej.

 

− Uwielbiamy studiować z ludźmi Pismo Święte - mówi Josh. − To dużo ciekawsze niż jakakolwiek gra wideo czy telewizja.

 

Wasze datki na misję pomagają docierać ewangelii do takich ludzi, jak: Ben, Charles i Josh. Składamy Wam za nie serdeczne podziękowania.

 

© Adventistmissionary.org
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni