header
 

75-lecie Misyjnej Służby Quiet Hour

75-lecie Misyjnej Służby Quiet HourW sobotę 28 kwietnia 2012 roku ponad tysiąc osób świętowało 75 rocznicę działalności Służby Misyjnej Quiet Hour (ang. QHM), dzielącej się z ludźmi dobrą nowiną o zbawiającej łasce Bożej.

 

Na uroczystość zaproszono mówcę José Rojasa, członka zarządu OHM i wolontariusza wyjazdów misyjnych. Po południu zebranych uraczył koncertem wielokrotnie nagradzany wokalista Wintley Phipps.

 

Nadrzędny cel działalności QHM stanowi globalna ewangelizacja, której nie mogło też zabraknąć podczas jubileuszu. Program uroczystości w znacznej mierze składał się bowiem z fantastycznych historii misyjnych z pierwszej ręki, opowiadanych przez woluntariuszy QHM i przywódców pól misyjnych.

 

Dwaj młodzi bracia Randy i Rob Steffens, którzy brali udział w kilku wyjazdach ewangelizacyjnych QHM, podzielili się swoimi niesamowitymi wspomnieniami z ubiegłorocznej misji w mieście Baguio na Filipinach. Gdy mówili o tym, jak Bóg utorował im drogę do podzielenia się ewangelią w dużej szkole publicznej w Baguio, sala zareagowała żywymi okrzykami „Amen!”.

 

Misjonarze opowiedzieli też o kobiecie z Filipin, która zjawiła się na uroczystości chrztu, prosząc o dokonanie go także na niej. Ponieważ Steffensowie nie pamiętali jej z żadnego ze spotkań, zapytali o powody podjęcia takiej decyzji. Okazało się, że kobieta co wieczór słuchała ich wykładów z okna domu naprzeciwko. Wierzyła w to, co usłyszała, toteż wyznała im, że oddała serce Jezusowi. Jeszcze tego samego dnia została ochrzczona razem z innymi.

 

Doktor Dianne Fillman opowiadała o pracy wolontariuszki w lecznicach QHM w ramach wypraw misyjnych, a Joey i Judy Melashenko podzielili się tym, co skłoniło ich do uczestnictwa w młodzieżowych wyjazdach misyjnych QHM.

 

Dan Smith przedstawił historie ze swoich licznych wypraw misyjnych QHM, a Swamidass Johnson, adwentystyczny pastor z Indii, dużo mówił o swoim zespole pracowników misyjnych QHM, działających na misyjnych białych plamach wokół miasta Madras. Obecni mieli też wyjątkową sposobność poznania planów QHM dotyczących światowej ewangelizacji. Otóż QHM zamyśla dotrzeć corocznie do 2016 roku do ponad miliona ludzi za pośrednictwem 5000 wolontariuszy ewangelizacyjnych.

 

Znalazł się też czas, aby spojrzeć wstecz na wiele kamieni milowych w 75-letnich dziejach QHM. Nagrania audio i wideo przepleciono wywiadami z Almą Tucker, znającą QHM od kuchni od 65 lat, oraz Billem i Jackie Tuckerami. Bill Tucker, prezes i prezenter, pojawił się po raz pierwszy w programie Quiet Hour jako trzylatek!

 

Podczas uroczystości zebrano datki, które pokryją koszty 81 kampanii ewangelizacyjnych. Dzięki kolekcie zespoły wolontariuszy dotrą z Chrystusem do ponad 40.000 osób.

 

− Poświęcenie dla Boga, jakie widzieliśmy na naszym jubileuszu, naprawdę chwyta za serce − rzekł Bill Tucker. − Jestem cały w emocjach, widząc dzieło, które Bóg wykonuje przez naszych ofiarodawców i wolontariuszy, poruszając serca dziesiątek tysięcy ludzi na całym świecie.

 

− Choć obchodzimy 75-lecie działalności, tak naprawdę świętujemy to, co uczynił i nadal czyni Bóg − dodał, dzieląc się refleksjami na temat jubileuszu. − Pan pobłogosławił nas na przeróżne sposoby i cała chwała należy się wyłącznie jemu!

 

Nagranie wideo z jubileuszu można obejrzeć na stronie: www.qhministries.org/75.

 

© Steve Hamstra/Adventist Review
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

- Czytaj także: Medialna służba Quiet Hour
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni