header
 

Nocne rozmowy w Bloomberg TV

Bloomberg 11 lutego 2008 roku pastor dr Jan Paulsen, zwierzchnik ogólnoświatowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, pojawił się jako gość u Mike’a Schneidera w jego popularnym programie Nocne Rozmowy, nadawanego w sieci telewizyjnej Bloomberg w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy przedstawiciel Kościoła Adwentystów został zaproszony do jednej z największych międzynarodowych sieci telewizyjnych.

„Kościół Adwentystów nigdy nie miał możliwości wystąpienia przed tak szerokim audytorium. To doskonała okazja by opowiedzieć ludziom o adwentystach dnia siódmego. Zawsze powtarzałem kolegom pastorom, aby starali się opowiadać o Kościele jak największej liczbie ludzi” – powiedział dr Paulsen po nagraniu w telewizji.

„Mamy ludziom dużo do powiedzenia, nie tylko podczas ewangelizacji lub sobotnich nabożeństw” - zaznaczył duchowny podczas wywiadu dla telewizji.

“Reprezentujemy społeczność, której życiem kierują rozmaite wartości. Najlepiej będzie jeśli sami opowiemy ludziom z zewnątrz o naszej społeczności, możemy to uczynić w sposób obiektywny.”

Prowadzący program zadawał pastorowi pytania na temat historii Kościoła, jego rozwoju, wewnętrznej złożoności, jak również stosunku do problemów współczesności. Jan Paulsen zapytany, jakie są cele Kościoła, odpowiedział: „Chciałbym, abyśmy nie tylko skuteczniej głosili Słowo Boże, ale także lepiej troszczyli się o bliźnich. Pragniemy, by ludzie odkryli, że adwentyści to ludzie warci poznania.”

„Często w momencie, w którym brakuje informacji, ludzie z różnych plotek budują obraz tego, kim jesteś. Takie mylne informacje nie są sprawiedliwe dla Kościoła i jego misji. Dzięki takim wywiadom jak ten, mogą dowiedzieć się kim naprawdę jesteśmy.” - powiedział pastor Rajmund Dąbrowski dyrektor departamentu ds. informacji przy siedzibie władz Kościołą w USA.

Program Nocne Rozmowy jest emitowany w telewizji Blooming w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji codziennie o 22:00 i o północy w weekendy, a także w Blooming Radio.

© Nadia McGill przy współpracy z ANN
tłum. Paweł Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl
Zobacz wywiad cz. 1

Zobacz wywiad cz. 2

Zobacz wywiad cz. 3

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni