header
 

„Wszystko zaczęło się od pieśni w radiu…”

„Wszystko zaczęło się od pieśni w radiu…” Rudy Micelli dorastał w muzykalnej rodzinie chrześcijańskiej w Brazylii. Od małego wysławiał Boga pieśniami. Nieraz słuchając płyt, śpiewał razem z wykonawcami. Śpiew stał się jego prawdziwym zamiłowaniem.

 

Któregoś razu na zajęciach z religii omawiano działalność sekt. Katechetka ostrzegała uczniów przed licznymi sektami, między innymi Adwentystami Dnia Siódmego. – Adwentyści dokonują krwawych obrzędów podczas swoich zgromadzeń – straszyła. – Są niebezpieczni i trzeba się ich strzec.

 

Jakiś czas potem Rudy, przeszukując stacje radiowe, natrafił na rozgłośnię nadającą piękną pieśń zaaranżowaną na orkiestrę. Wysłuchał nie tylko tego utworu, ale też kilku następnych wspaniałych wykonań jego ulubionych pieśni. „Muzyka przejęła mnie do szpiku kości – wspomina. – Była cudownie zaśpiewana i zagrana na chwałę Boga”. Gdy usłyszał spikera, odkrył, że słucha radia... adwentystów!

 

Prędko wyłączył odbiornik, zachodząc w głowę, jak tak piękną muzykę może wykonywać sekta. Zaraz jednak włączył radio z powrotem, obiecawszy sobie, że będzie słuchać tylko muzyki, nie słowa mówionego.

 

Chłopak zaczął regularnie słuchać rozgłośni „tych okropnych adwentystów”, ale nie zdradził się z tym domownikom.

 

Najbardziej przypadł mu do gustu głos pewnej śpiewaczki, która jak dowiedział się pewnego dnia, miała wystąpić w jego mieście. Rudy zdecydował się pójść jej posłuchać, ale ku jego przerażeniu koncert miał się odbyć w adwentystycznym kościele. „Może to zastawiona na mnie diabelska pułapka?”, zastanawiał się. Wytłumaczył sobie jednak, że to tylko koncert i chce po prostu usłyszeć na żywo swoją ulubioną wykonawczynię. Jak sobie postanowił, tak też zrobił. Pomodliwszy się o Bożą ochronę, poszedł na koncert z mieszaniną podniecenia i strachu.

 

W kościele mile go powitano i poproszono o zajęcie miejsca w przednim rzędzie, zarezerwowanym dla gości. Rozejrzawszy się po pomieszczeniu, Rudy nie zauważył żadnego ołtarza ofiarnego ani innych oznak wskazujących na oddawanie przez adwentystów czci siłom ciemności. Kiedy siadł i się pomodlił, zaskoczony odczuł przemożną obecność Bożą. Jak dobrze, że się tu znalazł!

 

Pod koniec koncertu znalazłszy pastora, zwrócił się do niego ze słowami: „Chcę studiować z panem Biblię. Możemy zacząć od razu?”. Zdumiony kaznodzieja zgodził się i sześć miesięcy później Rudy przyjął chrzest, zostając tym samym członkiem adwentystycznej rodziny.

 

Dzisiaj Rudy wykonuje pieśni w ramach adwentystycznej ewangelizacji przez muzykę, obejmującej cały świat i prowadzącej ludzi do Chrystusa w wielu krajach. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od pieśni w radiu.

 

Adwentystyczne radio nadal co roku przyprowadza tysiące ludzi do Jezusa. Nasze ofiary na misję pomagają wesprzeć tę działalność na całym świecie.

 

© Sabbath School Net
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni