header
 

Etiopskie żniwo Adventist World Radio

Etiopskie żniwo Adventist World RadioGemechis Jafe, producent Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR) z siedzibą w Addis Abebie, często słyszy porywające historie o tym, jak Jezus działa w życiu etiopskich słuchaczy, i uwielbia opowiadać o „najlepszym telefonie, jaki w życiu odebrał”.

 

Człowiek po drugiej stronie słuchawki dzwonił w imieniu grupy pięćdziesięciu osób z terenu Ilfataa, położonego w strefie Mirab Shewa. Grupa od wielu lat słuchała z rodzinami wszystkich audycji AWR. Z czasem postanowili skontaktować się ze studiem AWR i zostać adwentystami. Kościół posłał więc do nich ewangelistę, który przygotował ich do chrztu.

 

Takich historii jest więcej.

 

– W dzisiejszych czasach wielu opowiada o wspaniałych rzeczach, które Bóg czyni przez AWR – mówi Jafe.

 

Jafe dowiedział się niedawno o gotowych do chrztu trzynastu oddanych słuchaczach AWR z dystryktu Meta Robi. Zafascynowany ich poświęceniem dla Chrystusa, zdecydował się udać autokarem do Meta Robi zobaczyć chrzest na własne oczy. Kiedy autobus dojechał na przystanek końcowy, producentowi AWR powiedziano, że pozostałą cześć drogi będzie musiał pokonać na własnych nogach. Jafe ruszył więc pieszo, nie wiedząc, ile tak naprawdę ma jeszcze kilometrów do pokonania.

 

– Nie było utwardzonej drogi ani możliwości skorzystania z żadnego współczesnego środka transportu – wspomina.

 

Po trzyipółgodzinnej wędrówce w końcu dotarł na miejsce.

 

– Żadnej drogi, nowoczesnych pojazdów ani śladu współczesnych udogodnień. Kompletne odludzie. Bóg wykorzystał AWR do zaniesienia słowa nadziei tam, gdzie inaczej nikt by nie dotarł.

 

Na pustkowiu przed oczami Jafego wyrósł wynajęty namiot, pełen podekscytowanych neofitów. Niewielka grupa słuchaczy AWR siedziała na trawie w namiocie, wielbiąc radośnie Boga.

 

– Ależ oni chłonęli słowo Boże. Nie uronili ani krzyny.

 

Następnego dnia Jafe wziął udział w uroczystości chrztu, która zainteresowała wielu mieszkańców. Chrześcijaństwo w tych rejonach nie było zbyt znane i nikt z tutejszych nie słyszał nigdy o chrzcie przez zanurzenie.

 

– Uczestnicy nabożeństwa, schodząc do strumienia, śpiewali, tak że wiele osób powychodziło z domów i poszło za nimi – relacjonuje Jafe.

 

Gdy rozmawiał z nowo ochrzczonymi, dowiedział się, że choć część z nich o prawdziwym Bogu usłyszała po raz pierwszy z adwentystycznych audycji, kilkoro uczęszczało wcześniej do miejscowego protestanckiego kościoła.

 

Jeden z neofitów, młody człowiek, podzielił się już nowo poznanymi prawdami ze swoimi protestanckimi domownikami. Słuchał AWR i otrzymał broszurę o świętości dnia sobotniego. Po przeczytaniu jej zapragnął, aby i ojciec przyjął tę naukę, więc włożył broszurę w jego egzemplarz Pisma Świętego. Gdy ojciec ją przeczytał, był zły i zdezorientowany.

 

Ojciec nie ustawał w badaniu prawdy o sobocie, aż pewnego dnia usłyszał fragment audycji AWR poświęconej temu zagadnieniu. Mimo że już wcześniej syn postanowił zostać adwentystą, ojciec dopiero teraz zebrał domowników, aby przedyskutować tę nowo odkrytą prawdę. Dzisiaj cała rodzina należy do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

 

Chociaż w Meta Robi nie ma budynku kościelnego, co sobotę zbiera się tam na nabożeństwo dwadzieścia osób. Jafe dziękuje Bogu za misję AWR w całej Etiopii i na obliczu kuli ziemskiej.

 

– Ponieważ są odizolowani, ewangelia nie mogła do nich dotrzeć w żaden inny sposób, jak tylko przez AWR.

 

© General Conference of Seventh-day Adventists
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni