header
 

Nowojorska kampania telewizyjna

Nowojorska kampania telewizyjnaStacje telewizyjne: Hope Channel, Hope Church Channel i Esperanza TV zapraszają w najbliższy weekend na nadawane z Nowego Jorku specjalne programy, które wspomogą adwentystyczną kampanię podzielenia się dobrą nowiną o Chrystusie z ponad ośmioma milionami nowojorczyków mieszkających w rejonie metra. Specjalne audycje Hope Channel poprowadzi w piątek pastor David Franklin, współgospodarz programu „Let's Pray!” (Pomódlmy się!), a w sobotę pastor Shawn Boonstra, gospodarz programu „Disclosure: The Future Declassified” (Tajemnice przyszłości).

 

 

Widzowie zobaczą inspirujące, pobudzające do działania kazania z ust wielkich mówców, którzy będą wzywać do angażowania się w lokalne akcje ewangelizacyjne i wspierania poprzez modlitwę ogólnoświatowej działalności misyjnej.

 

Weekendowy wiec rozpocznie się w najbliższy piątek 21 września, a zakończy w sobotę wieczór 22 września w North Bronx Seventh-day Adventist Church (3743 Bronxwood Avenue, Bronx, Nowy Jork). Najważniejsze punkty wiecu będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem wspomnianych wyżej trzech północnoamerykańskich adwentystycznych stacji telewizyjnych.

 

Projekt NY13 to zakrojone na szeroką skalę przedsięwzięcie, w którym każdy adwentysta i każdy sekretariat Kościoła (np. Zdrowie, Edukacja czy Rodzina) ma okazję zrobić coś wspólnie dla Boga. Realizowany jest w ramach zapoczątkowanej w kwietniu 2012 roku w Nowym Jorku kampanii Misja w Miastach, zaplanowanej przez adwentystycznych przywódców jako wielka nowoczesna ewangelizacja największych miast świata.

 

Nowy Jork, pierwsze z 650 miast wytypowanych w ramach kampanii, wybrano poniekąd z powodu Ellen White, XIX-wiecznej współzałożycielki Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, która napisała, że dzieło Boże wykonywane w Nowym Jorku powinno być „symbolem dzieła, które Bóg pragnie, aby było wykonywane na świecie”. Organizatorzy zamierzają do końca roku 2015 dotrzeć z ewangelią do niemal 600 aglomeracji. Ponad połowa ludności na świecie żyje w miastach liczących co najmniej 200 tys. mieszkańców.

 

Ponieważ projekt NY13 wiąże się także z ogólnoświatową akcją adwentystyczną Ożywienie i Reformacja, której zwieńczeniem ma być, zgodnie z zapowiedziami biblijnych proroctw, wylanie Ducha Świętego przed powrotem Chrystusa, widzowie proszeni są o częste i żarliwe modlitwy w tej intencji.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni