header
 

Rząd Malawi przyznał koncesję adwentystycznej TV

Rząd Malawi przyznał koncesję adwentystycznej TVNa przełomie lipca i sierpnia władze Malawi ogłosiły przyznanie koncesji pierwszym prywatnym stacjom telewizyjnym w tym południowoafrykańskim kraju. Jak podaje kurier „The Daily Times” z miasta Blantyre, Adventist Television należała do siedmiu nadawców (spośród 36 ubiegających się o koncesję), której podanie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpatrzyła pozytywnie.

 

Do tej pory jedyną oficjalną telewizją w Malawi była państwowa telewizja publiczna. W dzienniku „Malawi Today” czytamy, że w kraju nadawała też chrześcijańska telewizja Joy TV, ale ponieważ nie miała oficjalnego zezwolenia na tego typu działalność, władze zamknęły ją i skonfiskowały sprzęt, co doprowadziło do długiego procesu sądowego, tak że nie wiadomo, czy kiedykolwiek otrzyma koncesję.

 

Inne koncesje przyznano spółkom medialnym i college'owi. Jak podają obie gazety, wkrótce koncesje mają otrzymać inne podmioty. Jednocześnie Moses Kunkuyu, minister odpowiedzialny za informację i edukację obywatelską, ogłosił przyznanie koncesji szeregowi stacji radiowych. System radiofonii krótkofalowej jest powszechny na całym kontynencie. Mieszkańcy przywykli więc do międzynarodowych nadawców, jak choćby BBC, które mają wielu dziennikarzy w całej Afryce i w pozostałych rejonach świata.

 

Zanim nowe stacje rozpoczną na dobre działalność, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w Malawi ma dwanaście miesięcy na ich audyt, który obejmie zarówno produkcję programów czy importowanie nadajnika, jak też budowę potrzebnych obiektów. Stacje, które w tym czasie nie zdążą się ze wszystkim uporać, utracą koncesje.

 

W tym szesnastomilionowym kraju jest prawie 400 tys. adwentystów i około miliona sympatyków. W ciągu ostatnich kilku lat Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Malawi odnotowuje rocznie 8-procentowy wzrost (około czterokrotnie większy niż na terenie Ameryki Północnej), ma 2846 zborów (parafii) i prowadzi 19 zakładów opieki zdrowotnej, 6 szkół średnich, 1 oficynę wydawniczą, 1 seminarium oraz 2 szpitale (Blantyre Adventist Hospital i Adventist Health Center Lilongwe).

 

© Adventist Today
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni