header
 

Nowe studio radiowe na Ukrainie

Nowe studio radiowe na UkrainieW Kijowie ruszyło nowe, rozbudowane studio, pełniące rolę ośrodka, gdzie powstają audycje radiowe i rozmaite nagrania (w tym muzyczne) i gdzie Unia Ukraińska Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego dokonuje montażu różnych materiałów.

 

– Chcemy otworzyć na terenie całego kraju kilka studiów, gdzie byśmy przygotowywali programy i emitowali je w lokalnych rozgłośniach FM – mówi dyrektor radia Anatolij Begas. – Również nasza młodzież będzie mogła nagrywać muzykę i inne materiały audio, które pomogą dotrzeć z ewangelią do dużo większej liczby użytkowników radia i internetu.

 

Światowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) od ponad dziesięciu lat nadaje ukraińskie programy za pośrednictwem państwowych stacji radiowych. W nowym studiu radiowcy nagrywają między innymi książki Ellen G. White, kursy biblijne oraz audycje transmitowane na żywo w internecie przez okrągłą dobę siedem dni w tygodniu.

 

Kościół na Ukrainie, liczy ponad 60.000 wyznawców, zrzesza najwięcej adwentystów na terenie Wydziału Euroazjatyckiego. Programy radiowe i Korespondencyjna Szkoła Biblijna (1700 kursantów rocznie) odgrywają istotną rolę w szerzeniu orędzia nadziei w tym jednym z największych krajów europejskich.

 

AWR nie dość, że wyposażyło nowe studio, to jeszcze pomaga pokrywać koszty czasu antenowego przeznaczonego na emisję audycji za pośrednictwem rozgłośni Radio Ukraina. Ukraińskie programy można posłuchać w formie podkastów na stronie www.awr.org lub przez iTune'a.

 

 

© Adventist World Radio
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni