header
 

Nowy program o zdrowiu w Hope Channel

Nowy program o zdrowiu w Hope ChannelNauka dowodzi, że zasady zalecane przez Boga, od prenatalnych do geriatrycznych, przedłużają życie i dodają sił witalnych. Dlatego właśnie już od września w ofercie telewizji Hope Channel pojawi się nowoczesny, interaktywny program na żywo pt. „Go Healthy... For Good” (Bądź zdrowy... na dobre).

 

– Chcemy przykuć uwagę przeciętnego telewidza interesującymi treściami. Będziemy prezentować najaktualniejsze nowinki, dyskutować o wartości i skuteczności najnowszych badań, a także uczyć widzów, jak optymalnie, odpowiedzialnie połączyć w życiu nowinki i biblijne zasady – mówi doktor Nerida Titchiner-McKibben, gospodyni programu. – Dzięki naszej audycji biblijne spojrzenie na zdrowie będzie bardziej praktyczne, a także dostępne dla milionów ludzi jednocześnie.

 

McKibben zachęca widzów do udziału w programie za pośrednictwem telefonu, maili, SMS-ów, Facebooka, Twittera czy krótkich filmików na takich portalach jak YouTube. Audycja będzie emitowana od poniedziałku do czwartku w godz. 19.00–20.00 amerykańskiego czasu wschodniego.

 

– Doktor Nerida to sympatyczna, zdolna lekarka i doradca ds. zdrowia. Razem ze swoimi gośćmi będzie omawiać najnowsze trendy zdrowotne, dyskutować o ewentualnych kuracjach i terapiach oraz dzielić się spostrzeżeniami na temat naturalnych i farmakologicznych metod leczenia – informuje Gabriel Begle, producent programu. – Bedą też udzielać porad, jak żyć zdrowiej z uwzględnieniem wszystkich medycznych aspektów w świetle biblijnej perspektywy.

 

Kolejny cel programu to podkreślenie zasad profilaktyki, obejmujących właściwe nastawienie psychiczne oraz sposoby radzenia sobie z chorobami trudnymi do wyleczenia lub zagrażającymi życiu.

 

– W niektórych przypadkach choroby serca, cukrzycę, nadciśnienie i zaburzenia trawienia można pokonać poprzez wprowadzenie odpowiedzialnych zmian w stylu życia – mówi Begle. – Czasami wszystko, czego ludziom trzeba, to informacje i strategie dotyczące zmiany sposobu myślenia i znalezienia nadziei. To wystarczy, żeby wyposażyć ludzi w instrumenty służące poprawie zdrowia albo wykrzesaniu nowych pokładów energii do walki z chorobą.

 

Niezwykli goście i strategiczne partnerstwo

 

Widzowie od razu przekonają się o wiarygodności programu, gdyż wśród gości znajdą się lekarze z czołowych amerykańskich szpitali i uniwersytetów, między innymi Albert Reece, prodziekan ds. medycznych Wydziału Medycyny na University of Maryland, Ben Carson, dyrektor Wydziału Neurochirurgii Dziecięcej na John Hopkins University, eksperci medyczni z Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia oraz dwaj ulubieńcy Hope Channel: Allan R. Handysides, dyrektor Sekretariatu Zdrowia Generalnej Konferencji, i Peter Landless, wicedyrektor tegoż.

 

Programy będą realizowane we współpracy z Washington Adventist Hospital w Waszyngtonie, Kettering Memorial Hospital w Ohio, Florida Hospital w Orlando i Loma Linda Medical Center w południowej Kalifornii.

 

– „Go Healthy... For Good” stanie się programem, w którym widzowie będą mogli znaleźć oparte na Biblii, sprawdzone odpowiedzi na swoje pytania dotyczące zdrowia – dodaje McKibben. – Damy im nadzieję i umożliwimy zrealizowanie marzenia o długim, zdrowym życiu przepełnionym dobrocią.

 

Kolejny program o zdrowiu?

Choć w telewizji nie brak audycji poświęconych zdrowiu, program „Go Healthy... For Good” będzie wyjątkowy z powodu szerokiego wachlarza poruszanych zagadnień. Znajdą się w nim najnowsze odkrycia naukowe, bieżące wydarzenia, wskazówki na temat jadłospisu, ćwiczeń fizycznych, zdrowia umysłowego i emocjonalnego oraz porady na żywo dla widzów, którzy się z nami skontaktują, aby porozmawiać ze specjalistami na antenie. A wszystko to podlane sosem adwentystycznej perspektywy biblijnej.

 

– Chcę, żeby ludzie dokonywali każdego dnia właściwych wyborów i chcę ich nauczyć zdrowo żyć. Motorem programu będą ich pytania i doświadczenia oraz udział zaproszonych ekspertów – stwierdza McKibben.

 

– Jest to dla nas po części praca społeczna, tak aby widzowie zobaczyli bezpośrednie ogniwo łączące biblijne zasady zdrowego życia, których nasz Kościół uczy do wielu lat, z najnowszymi badaniami i odkryciami, o których głośno w mediach – dodaje Begle. – To, czego uczymy od ponad wieku, wspiera i potwierdza dzisiejsza nauka i każdego dnia w naszym programie będą eksperci, którzy o tym zaświadczą.

 

Żywe poselstwo zdrowia

 

W ciągu całego programu widzowie obserwować będą autentyczną historię ukazującą poważny problem zdrowotny i osobę, która go ma, a także poszukiwanie lekarstwa i postępy, które chora osoba poczyniła, stosując się do zasad promowanych przez naszą audycję.

 

– Każdy potrafi znaleźć wiadomości w internecie, ale jeśli widz widzi kogoś, kto przechodzi przez to co on, będzie bardziej zainspirowany do zrobienia czegoś odpowiedzialnego i konstruktywnego, aby dokonać zmian lub uzyskać pomoc – wyjaśnia Begle.

 

W programie będzie też zawsze blok poświęcony żywności, w którym znajdą się rozmaite porady – od kupowania z głową i wybierania zdrowej żywności po przygotowywanie jej tak, aby była jak najbardziej smaczna i wartościowa. Twórcy programu będą się odwoływać do wzorca nieprzetworzonej żywności roślinnej.

 

W „Go Healthy... For Good” znajdą się też wskazówki dotyczące ćwiczeń fizycznych dla różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności, „Klub 80 Plus” ukazujący wspaniałą jakość życia, którą cieszą się osoby po osiemdziesiątce prowadzące zdrowy tryb życia, oraz demonstracje, jak przekuć teorię w praktykę. Nie zabraknie też miejsca dla życia rodzinnego i więzi międzyludzkich.

 

– Chcemy przygotować naszych widzów na duchowe aspekty modlitwy i studium biblijnego jako elementów zdrowego stylu życia. Między innymi dlatego „Go Healthy... For Good” stanowi wprowadzenie do programu „Let's Pray” (Pomódlmy się) i naszych czterech różnych audycji poświęconych zagadnieniom biblijnym – wyjaśnia Begle. – Jest to tak naprawdę ewangelizacja wychodząca naprzeciw ludzkim potrzebom.

 

Program będzie emitowany na kanałach: Hope Channel, Hope Channel Europe, Hope Channel International i Hope Channel India, które docierają do kilku miliardów potencjalnych odbiorców.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni