header
 

GodPody dla buszmenów z Namibii

GodPody dla buszmenów z NamibiiNamibia leży na zachodnim wybrzeżu kontynentu afrykańskiego między Republiką Południowej Afryki a Angolą.

 

Może się poszczycić kilkoma parkami narodowymi rezerwatami dzikich zwierząt, gdzie można podziwiać jedne z najbardziej imponujących Bożych stworzeń: lwy, słonie, zebry i antylopy – to tylko kilka przykładów cudu stworzenia.

 

Namibię zamieszkują także plemiona Himba. Lud ten zasiedla północną część kraju, w pobliżu granicy z Angolą. Ich życie od stu lat niewiele się zmieniło. Himba mieszkają w małych rodzinnych wioskach na pustyni Namib, żywiąc się tym, co uda im się wyhodować na polu i w zagrodzie. Prowadzą proste życie i odziewają się również skromnie.

 

Kościół adwentystyczny od lat próbował dotrzeć od plemion Himba i jeszcze do niedawna były to próby mało skuteczne. Jednak połączenie sił Generalnej Konferencji i Adventist Frontier Missions dobrze rokuje na przyszłość. Do zwiastowania ewangelii wśród ludności Himba Kościół planuje wykorzystać zasilane energią słoneczną odtwarzacze audio zwane GodPodami.

 

Misjonarze z Adventist Frontier Missions odkryli, że przekazywanie ewangelii plemionom Himba jest możliwe dzięki tradycji opowiadania historii, które są nasycone biblijnym przesłaniem. Część darów składanych na całym świecie w trzecim kwartale 2012 roku posłuży pokryciu kosztów produkcji radiowych historii biblijnych w miejscowym dialekcie Himba i upowszechnianiu ich na GodPodach.

 

Także dzięki twoim modlitwom tysiące tych przenośnych urządzeń dotrze z dobrą nowiną do potrzebujących. Gedeon Peterson pracuje wśród tej ludności od ponad piętnastu lat i tak oto opisuje reakcję członka starszyzny, który usłyszał ewangelię dzięki tym nagraniom.

 

„Widać było rodzące się w nim pragnienie usłyszenia Bożego głosu. Pod koniec naszego spotkania – a siedzieliśmy do późna w nocy – powiedział: ‘Wiesz, to jest to, na co czekali moi ludzie’. Takie wyznanie chwyta za serce”.

 

© Adventist Mission
Tłum. Piotr Lazar

 

- Zobacz również materiał filmowy na ten temat.

- Czytaj poprzednie newsy o GodPodach:
http://www.glosnadziei.pl/news/481
http://www.glosnadziei.pl/news/331-odtwarzacze-cyfrowe-awr-i-masajowie
http://www.glosnadziei.pl/news/346-odtwarzacze-audio-dla-papuasow

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni