header
 

Hope Channel Ukraina otrzymała koncesję

Czternastego sierpnia Ukraińska Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Hope Channel koncesję na emitowanie programów drogą satelitarną. Rada przychyliła się dopiero do trzeciego wniosku adwentystów, gdy spełnili szczegółowe wymogi rządu Ukrainy.

 

– To cudowny przełom! Dlaczego? Bo ukraińskie przepisy zabraniają udzielać koncesji nadawcom religijnym. Na Ukrainie nie ma religijnych kanałów telewizyjnych – cieszy się pastor Wiaczesław Demian, dyrektor Hope Channel Ukraina. – Koncesja umożliwia Hope Channel nadawanie programów drogą kablową i satelitarną, dzięki czemu niebawem dotrzemy do trzech czwartych Ukraińców. Proszę sobie tylko wyobrazić, co to będzie oznaczać dla Bożego dzieła w tym kraju!

 

Jak dowiedzieliśmy się od członka ukraińskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Hope Channel Ukraina traktowana jest jako telewizja edukacyjno-religijna. W jej ofercie znajdą się audycje biblijne, prozdrowotne, muzyczne, a także programy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Przez osiemnaście godzin na dobę (czyli co najmniej przez 75% czasu antenowego) będą nadawane audycje ukraińskie, a przez sześć godzin – audycje w innych językach, dostosowane do ukraińskiego odbiorcy.

 

– Rada wydała zgodę na korzystanie z satelity Astra 4A, obejmującego zasięgiem całą Ukrainę i kilka sąsiednich krajów. Udzielenie koncesji jest równoznaczne z wpisaniem Hope Channel Ukraina do krajowego rejestru nadawców programów telewizyjnych i radiowych. Dzięki temu kanał może mieć legalnie dostęp do 600 sieci kablowych, obejmujących 60% mieszkańców kraju – wyjaśnia Demian. – Całodobowy kanał satelitarny ma ruszyć w listopadzie 2012 roku, gdy około dwustu ukraińskich operatorów kablowych włączy Hope Channel Ukraina do swojej oferty.

 

Nieco ponad trzy lata temu telewizja Hope Channel otworzyła na Ukrainie nieduże studio, którego pracownicy przez dziewięć miesięcy realizowali każdego dnia półgodzinny program „Poranek nadziei”, który wpisał się w codzienne życie Ukraińców. Kilka dodatkowych programów kanału Hope Channel Ukraina dociera obecnie przez lokalne stacje telewizyjne do około siedmiu milionów ludzi na Ukrainie i poza jej granicami.

 

– Od 2011 roku niektóre nasze audycje emitowane są przez kanały naziemne i kablowe innych ukraińskich nadawców. We wrześniu 2011 roku uruchomiliśmy nadający przez siedem dni w tygodniu całodobowy internetowy kanał, którego programy można obejrzeć na stronie www.HopeChannel.info – dodaje Demian. – Niektóre audycje są też dostępne na Hope Channel Europe, a jeśli Bóg da, w tym roku dołączymy do trzynastu innych kanałów Hope Channel jako całodobowy kanał satelitarny, dzięki czemu nasza misja wyjdzie w dużej mierze poza granice Ukrainy do milionów potencjalnych widzów, którzy odbierają telewizję głównie drogą satelitarną.

 

– Odrzucenie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji dwóch pierwszych wniosków być może niektórych zniechęciło, ale na pewno nie nas – wyjaśnia Demian. – Postanowiliśmy wypełnić formularz kolejny raz, ponieważ Hope Channel służy całemu człowiekowi, oferując programy o zdrowiu, rodzinie, więziach i kulturze, a także audycje historyczne czy muzyczne. Kilka krajów w innych częściach świata, których mieszkańcy nie cieszą się zbyt wielką swobodą religijną, emituje dostosowane do miejscowych warunków audycje Hope Channel na oficjalnych rządowych kanałach, ponieważ ich obywatele uważają adwentystyczne programy za niezwykle pożyteczne.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

- Czytaj także Hope Channel Ukraina rozwija skrzydła

 

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni