header
 

AWR Azja rozwija skrzydła

AWR Azja rozwija skrzydłaJeśli chcemy, żeby Azja usłyszała dobrą nowinę o zbawieniu, musimy z naszymi krótkofalowymi audycjami dotrzeć do ponad miliarda mieszkańców tego kontynentu.


Wielu ludzi na świecie nie stać na telewizor ani komputer, a nawet gdyby mogli sobie na nie pozwolić, i tak w niejednej wsi nie ma elektryczności.


Wiele osób jednak dysponuje krótkofalowymi radiami solarnymi, dzięki którym można na bieżąco słuchać Głosu Nadziei. Jak bowiem wiecie, Światowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) realizuje program rozdawania takich radioodbiorników, pomagając w ten sposób grupom odbiorców, których nie stać nawet na baterie, nie mówiąc o radiu. Stąd też AWR modernizuje sprzęt i zwiększa moc nadawczą na wyspie Guam, ponieważ radiofonia krótkofalowa jest jedynym sposobem usłyszenia adwentystycznego orędzia przez mieszkańców Chin, Wietnamu, Korei Północnej, Indonezji i innych azjatyckich krajów.


AWR, powodowane obowiązkiem jak najszybszego pozyskania dla Chrystusa kolejnych ludzi, zrobiło z wiarą krok naprzód, postanawiając poszerzyć zasięg nadawczy rozgłośni, której siedziba mieści się na niewielkiej wysepce Guam.


Wyjście z sytuacji


Obecnie modernizujemy jedną z dotychczasowych anten ścianowych i dołączamy kolejną antenę tego typu. Tym sposobem AWR będzie mogło objąć optymalnym sygnałem równocześnie całą Azję w najlepszym czasie antenowym. Każda z pięciu anten, skierowanych w stronę Azji, ma szerokość i wysokość boiska futbolowego!


Chciałbym podzielić się z Wami kilkoma listami z terenu Azji od słuchaczy, którzy za Waszą sprawą, Drodzy Czytelnicy, przyjęli Chrystusa za osobistego Zbawiciela:


Wasza nazwa jest dobrze znana w całym kraju, także w regionie górskim. Naszym zdaniem Wasze kazania posiadają Boże namaszczenie. Wielu z nas chciało do Was napisać, ale nie mogło, bo żyjemy na terenach bardzo odległych i trudno dostępnych. Przy okazji powiem Wam kilka słów o ludziach, którzy tu żyją. W każdym domu mieszka pięć rodzin, każda składająca się z 5–6 członków, czyli na jeden budynek przypada 25–30 osób. Tutejsi ludzie żyją bardzo prosto i wszystkiego im brak. Jeśli mają radio, w nocy zbierają się przy ognisku i słuchają Waszych audycji. Ponadto wielu Wietnamczyków w tym rejonie z własnej woli przybyło do nas podzielić się świadectwem nawrócenia po usłyszeniu Waszych programów.

—Bo Ngoong, Wietnam


Tak właśnie żyje nasza krótkofalowa rozgłośnia! Dla niezliczonej rzeszy ludzi to jedyna okazja uchwycenia się wieczności! Radia słuchają tu całe rodziny i wioski! Kiedy jedna osoba usłyszy przesłanie o życiu wiecznym, wkrótce wokół odbiornika gromadzi się dużo więcej ludzi, o czym świadczą poniższe listy:


Cała nasza rodzina lubi słuchać Głosu Nadziei. Czasem słuchamy Waszych audycji, zbierając na polu bawełnę. Dziękujemy za Waszą dobrą pracę! Niech Bóg błogosławi wszystkich pracowników AWR!

—Xu, prowincja Jiangsu, Chiny


Większość naszych tutejszych braci i sióstr nie miało szansy chodzić do szkoły. Ja sam skończyłem tylko podstawówkę. Teraz czytam im Biblię. Wszyscy, którzy chcemy poznać Biblię i Jezusa, jesteśmy zależni od ewangelicznych programów radiowych. Żyjemy w odległym rejonie górskim. Żeby wysłać ten list, muszę przebyć prawie 100 km do najbliższej poczty. Kościół oddalony jest o ponad 150 km, więc bywamy w nim raz, dwa razy w roku.

—Jiang, prowincja Gansu, Chiny


W obecnej chwili kraje te z powodu ograniczonych możliwości guamskiej stacji, przechodzącej proces modernizacji, odbierają mniej naszych audycji, ale dzięki Waszej pomocy już niebawem ewangelię o Jezusie Chrystusie będzie słało naszych pięć wielkich anten ścianowych, sugestywnie wzywających ateistów, muzułmanów, hinduistów, buddystów i animistów do doświadczenia radości płynącej z poznania Jezusa Chrystusa!


Chiny są jednym z najbardziej kluczowych dla misji AWR regionów, które w większej mierze muszą zostać objęte naszym zasięgiem dzięki modernizacji i rozbudowie rozgłośni. Jak widzicie z powyższych listów, które przysłali nam słuchacze, ludzie są złaknieni ewangelii i reagują pozytywnie na nasze audycje, ale my musimy – i możemy – zrobić więcej.


Gorąco zachęcam Was do współpracy modlitewnej i finansowej z radiowcami AWR, aby ekscytujące rozszerzenie zasięgu naszej rozgłośni stało się namacalną rzeczywistością, budzącą strach w stolicy królestwa szatana! Jest bardzo wielu ludzi podobnych do Bo, Xu i Jianga, jak powietrza potrzebujących Bożego orędzia nadziei, która wyrwie ich ze szponów zła.


Dziękujemy Wam z góry za pomoc w osiąganiu tego wielkiego, jakże ważnego kamienia milowego w sferze głoszenia poselstwa nadziei czasów końca w takich krajach, jak: Chiny, Korea Północna, Wietnam, Indonezja i Indie!


Z życzeniami Bożych błogosławieństw

Dowell Chow, prezes AWR

 

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni