header
 

Adwentystyczna kooperacja telewizyjna

Adwentystyczna kooperacja telewizyjnaTelewizja Hope Channel we współpracy z Amazing Facts i It Is Written wyemitowała dwa imponujące programy odcinkowe.

 

 

„Reclaim Your Faith” (Powrót do wiary) – czteroczęściową audycję prowadzoną przez Douga Batchelora, prezesa i prezentera Amazing Facts – zaadresowano do chrześcijan, którzy opuścili szeregi wyznawców Kościoła. Poszczególne odcinki programu transmitowano na żywo w dniach 13–15 stycznia na kanale Hope Channel ze studiów telewizyjnych Hope Channel w światowej siedzibie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

 

Program „Revelation Today” (Apokalipsa dzisiaj) nadawano co wieczór, z wyjątkiem poniedziałków i czwartków, od 20 stycznia do 18 lutego z Las Vegas również na tym samym kanale. Prowadzona przez pastora Johna Bradshaw, prezentera i dyrektora It Is Written, 22-odcinkowa audycja ukazywała Chrystusa w Księdze Apokalipsy.

 

Setki tysięcy adwentystów i innych chrześcijan z różnych powodów porzucają Kościół. Jedni ulegają tempu życia, drudzy tracą wiarę w dotychczasowe nauki, inni nie darzą sympatią pastora albo innych wyznawców, jeszcze innych zraża do Kościoła takie czy inne zachowanie, którego byli świadkami. Obecne wydarzenia skłaniają ich jednak, podobnie jak wyznawców uczęszczających do kościoła, do poszukiwania duchowych odpowiedzi na ich obawy.

 

Batchelor podjął tę tematykę, chcąc pomóc duchowym apatrydom na nowo przeanalizować swoje życie. Do ich największych obaw podszedł na sposób biblijny, ponownie zwracając uwagę na miłość Jezusa i jego moc obdarzenia człowieka duchową i emocjonalną wolnością oraz innym podejściem do życia.

 

– Audycję „Revelation Today” – mówi Bradshaw – skierowano zarówno do osób dopiero zaczynających poznawać Biblię, jak i do byłych adwentystów.

 

– W obliczu wszystkich tragedii, które dotykają świat – tłumaczy Bradshaw – program „Revelation Today” był wyjątkową okazją, aby ukazać zasadnicze przyczyny ludzkiego bólu i cierpienia oraz wyjaśnić, co tak naprawdę według biblijnych proroctw dzisiaj się dzieje. Twórcy „Revelation Today” postawili sobie za cel zaciekawienie widzów, umożliwienie im odnowienia przyjaźni z Jezusem i utorowanie drogi do dalszego zgłębiania Biblii. Wywyższaliśmy Jezusa, pozwalaliśmy Biblii wykładać samą siebie i zachęcaliśmy, aby widzowie zaufali mu i z absolutną wiarą przyjęli jako osobistego Zbawiciela.

 

– Niezależnie od poglądów religijnych widzowie mogli swobodnie oglądać ten fascynujący program – dodaje Bradshaw. – Dzisiejsze najbardziej żywo dyskutowane kwestie dotyczące proroctw przedstawiono jasno i wyraźnie, tak aby ludzie uczynili z Biblii fundament swojego życia. Na podstawie proroczej Księgi Apokalipsy przedstawiliśmy, jak zachodzące w świecie wydarzenia prowadzą w kierunku ostatniego kryzysu na ziemi. Pokazaliśmy też, że nadzieją, która pomoże nam to wszystko przetrwać, jest Chrystus. Audycja „Revelation Today” uświadomiła widzom, że działające dziś w świecie siły pchają nas ku największemu wydarzeniu w historii ludzkości: powtórnego przyjścia Jezusa!

 

– Jednym słowem, widzowie mogli się delektować inspirującą, radującą serce muzyką chrześcijańską i rzetelnym, podnoszącym na duchu studium biblijnym – mówi Brad Thorp, prezes Hope Channel. – Chcieliśmy, aby oba programy pomogły widzom znaleźć lub na nowo potwierdzić wiarę w Biblię, zapewniając im mocny fundament do nowego życia w Jezusie Chrystusie.

 


© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni