header
 

Brazylia czyta Biblię na Twitterze

Brazylia czyta Biblię na TwitterzeDziewiątego lipca głównym tematem Twittera była przez kilka godzin ogólnoświatowa akcja Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, zachęcająca do codziennego studiowania Biblii.

 

Twitterowy tag #RPSP – akronim oznaczający po portugalsku i hiszpańsku „Ożywieni Jego Słowem” – uzyskał czołowe miejsce w oficjalnym brazylijskim rankingu najpopularniejszych tematów wśród krajowych użytkowników Twittera.

 

Akcję „Ożywieni Jego Słowem” podjęto w kwietniu z myślą o zmobilizowaniu ludzi do czytania po jednym rozdziale Biblii codziennie aż do roku 2015, w którym odbędzie się sesja Generalnej Konferencji, na którą zjadą się adwentyści z całego świata. Planuje się, że delegaci podczas zjazdu, reprezentujący ponad 17-milionową społeczność adwentystów rozsianych po kuli ziemskiej, przeczytają wspólnie ostatnie rozdziały Biblii, tym samym kończąc w wielkim stylu całą akcję.

 

Idea codziennego czytania zadanych rozdziałów przez użytkowników Twittera wyszła spontanicznie od internautów.

 

Użytkownicy sieci odwiedzili w poniedziałek 9 lipca witrynę z mikroblogami, aby porozmawiać o tym, co do nich najbardziej przemówiło w wyznaczonym na ten dzień 34. rozdziale Księgi Wyjścia. Użytkownik @silva_ton napisał: „Nasze świadectwa, całe nasze życie powinno pokazywać, że Chrystus jest naszym Panem, wokół którego kręci się nasza egzystencja. Nabożeństwo i wspólnota to podstawa!”. Internautka @christianesst przytoczyła dosłownie jeden z biblijnych wersetów: „Moje prawa umieszczę w ich umysłach i wypiszę je na ich sercach. Będą dla nich Bogiem, a oni będą dla Mnie ludem” (Hbr 8,10).

 

Codzienne przesłania po portugalsku, a czasem także po hiszpańsku stanowią dowód międzynarodowego charakteru akcji.

 

Dziennikarz Michelson Borges (@criacionismo) stworzył wirtualną wersję „biblijnych tweetów” z komentarzami do danego rozdziału. „Chcę, żeby świat poznał wartość codziennej lektury Słowa Bożego – napisał. – Ponieważ mnie to pomaga, chciałbym, żeby pomagało też innym”.

 

Zadany werset skomentował również pastor Jael Aeneas (@jaeleneas): „Twitter – napisał – daje nam możliwość kontaktu i wzmacnia nasze poczucie przynależności. Gdy adwentystyczni pionierzy zaczęli zgłębiać Biblię, Bóg objawił im specyficzne prawdy wiary. Wierzę, że i dziś może być podobnie”.

 

Więcej informacji na temat akcji można uzyskać, odwiedzając stronę www.reavivamentoereforma.com lub śledząc Twitterowy tag #RPSP. Dziesiątego lipca tag #RPSP wciąż utrzymywał się w czołówce najpopularniejszych.

 


© Felipe Lemos/SAD/ANN
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni