header
 

Nowa ramówka Hope Channel

Nowa ramówka Hope ChannelWitamy w nowej epoce chrześcijańskiej telewizji!

 

Telewizja Hope Channel co wieczór od poniedziałku do czwartku przez kilka godzin raczy świat najlepszym studium biblijnym i najlepszymi radami, jak żyć zdrowo i w zgodzie z Bogiem. Widzowie mają dostęp do gospodarzy i gości ekspertów wszystkich programów!

 

– Żaden inny blok programów nie oferuje tak głębokich, pożytecznych i praktycznych porad życiowych – mówi Brad Thorp, prezes Hope Channel. – Nigdzie indziej widzowie nie mają takiego dostępu do gospodarzy i gości audycji ani nie uzyskują podczas programów na żywo tak mocno opartych na Biblii odpowiedzi na większość swoich trudnych pytań. Ba, nasza działalność wykracza poza ramy czasowe audycji. Gospodarze programów pozostają do dyspozycji widzów przez cały tydzień, bo każda audycja ma swoją stronę internetową, blog oraz profil na Facebooku i Twitterze.

 

Jak wyjaśnia Kandus Thorp, wiceprezes Hope Channel do spraw programowych, „każdy z gospodarzy – oddany chrześcijanin z pasją dzielenia się najgłębszymi prawdami biblijnymi i miłością Zbawiciela – przygotowywał się do tej pracy przez wiele miesięcy, aby widzowie dzięki dynamicznemu, pouczającemu przedstawieniu biblijnych prawd mogli zrozumieć Pismo Święte zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Wielkim atutem spędzenia czterech wieczorów z Hope Channel jest to, że widzowie codziennie oglądają nowe programy. Odbiorcy mogą spojrzeć na dzisiejsze problemy z biblijnego punktu widzenia i dowiedzieć się, jak nawiązać kontakt z naszym Stwórcą i Odkupicielem na nowe, fascynujące sposoby, które wniosą w naszą codzienność nowe pokłady radości i wytyczą nam w życiu nowe cele. Wielu widzów rekomenduje nasze audycje swoim znajomym i przyjaciołom”.

 

W przeciwieństwie do programów telewizyjnych, widzowie mogą telefonicznie, SMS-owo, mailowo lub listownie postawić gospodarzom i gościom ekspertom audycji biblijne pytania. Wszystkie nowe programy są dostępne na całym świecie na następujących kanałach: Hope Channel, Hope Channel International, Hope Channel Europa oraz na żywo w Hope Channel Indie. Nie czekajcie ani chwili dłużej, tylko jak najszybciej poznajcie gospodarzy naszych prężnych nowych programów i sami przekonajcie się o ich wartości.

 

PON.–CZW. 20.00–21.00: „Let's pray”

 

Już nigdy nie będziecie się musieli modlić sami! W świat modlitwy wprowadzą was gospodarze Kandus Thorp i pastor David Franklin, którzy kierują międzynarodową interaktywną wspólnotą modlitewną. Zarówno podczas programu, jak i w ciągu całego tygodnia widzowie mogą prosić o modlitwy oraz za pomocą mediów tradycyjnych i społecznościowych kontaktować się z osobami zgłaszającymi intencje modlitewne.

 

Thorp i Franklin zajmują się codziennymi, życiowymi sprawami – od indywidualnych kłopotów z finansami i zdrowiem po stosunki międzyludzkie i problemy w wychowaniu dzieci. Modlitwy w intencjach zgłaszanych przez widzów są przedstawiane Bogu podczas programów na żywo. W audycji „Let's Pray” można także usłyszeć inspirujące historie o uzdrowieniach, cudach i usługiwaniu modlitwą w nietypowych sytuacjach.

 

– Widzowie nabierają sił do modlitwy i zmieniają się przez doświadczenie z nią – mówi Franklin. – Duchowy wzrost następuje we wspólnocie i nasza interaktywna międzynarodowa społeczność właśnie przydaje wiary osobom mocno stojącym na duchowych nogach, a także dźwiga tych, którzy znajdują się na skraju zwątpienia.

 

– Modlitwa to najpowszechniejsza duchowa praktyka – dodaje – i jako taka ma największą możliwość wywrzeć znaczący wpływ na życie wielu ludzi. Pomagamy widzom otworzyć serce przed Jezusem i zbudować z nim więź, która będzie trwała całą wieczność.

 

Franklin, pastor z Baltimore w stanie Maryland, i jego żona Cynthia, terapeutka, lubią zajęcia na świeżym powietrzu, pracę z młodzieżą, działalność ewangelizacyjną w społecznościach multikulturowych i gofry.

Widzowie Hope Channel dobrze znają w roli gospodarza programów Kandus Thorp, niewielu jednak wie, że była ona pionierką wykorzystywania telewizji satelitarnej w ewangelizacji. Współorganizowała ogólnoświatowe przedsięwzięcia, które doprowadziły do realizacji ponad 250 satelitarnych telewizyjnych akcji ewangelizacyjnych. Zajmuje się scenografią, koordynuje produkcję programów relacjonujących wydarzenia z całego świata, prowadzi od wielu lat audycję „My Story, My Song” i jest znakomitym muzykiem. Od prawie trzydziestu lat pozostaje w związku małżeńskim z Bradem Thorpem. Ma z nim trzech synów (dziś już dorosłych), których uczyła sama w domu.

 

PON. 21.00–22.00: „storyLine: The Bible Way”

 

– Uwielbiam dobre historie, a historie biblijne nie mają sobie równych – mówi Chantal Klingbeil, gospodarz audycji „storyLine”. – Co tydzień wkraczamy do świata innej biblijnej postaci, zmagającej się z życiowymi problemami. To byli ludzie z krwi i kości, którzy mieli kontakt z żywym Bogiem, oferującym prawdziwe rozwiązania do wykorzystania również w naszym życiu.

 

– Zaczynamy od biblijnej historii – wyjaśnia – i analizujemy ją z dwoma historykami, archeologami lub ekspertami z innych adekwatnych do danej historii dziedzin, aby dobrze się w nią wczuć. Wychodzimy ze studia i udajemy się do muzeum, kuźni, garbarni, piekarni lub innego miejsca, które ma nam przybliżyć daną historię i pomóc wyłuskać z niej kluczowe zasady do zastosowania w naszym życiu.

 

– Ludzie zostają w ten sposób sięgają po Biblię – dodaje Klingbeil – i przekonują się, że ma ona charakter praktyczny i odnosi się do nich osobiście. Mówią: „Ojej, coś takiego jest w Biblii? Muszę sam to sprawdzić”, a potem widzą, że przemawia do nich przez nią Bóg.

 

Klingbeil jest pisarką i wykładowcą ze stopniem magistra językoznawstwa. Razem z mężem Geraldem pracowali jako nauczyciele oraz misjonarze w wielu krajach i kulturach. Klingbeil pełni też rolę zastępcy redaktora czasopism „Adventist World” i „Adventist Review”. Razem z mężem uczy w domu trójkę swoich córek.

 

WT. 21.00–22.00: „Cross Connection”

 

Pastora Olega Kostyuka widzowie znają z panelu dyskusyjnego programu „Hope Sabbath School”. Podczas każdego odcinka audycji „Cross Connection”, a także po niej Kostyuk wraz z gośćmi przeprowadzają, dzięki łączności multimedialnej, tchnące świeżością, dogłębne studium oraz interaktywną dyskusję na temat życia Chrystusa.

 

– Dla wielu osób treści teologiczne to suche, oderwane od życia informacje. Audycja „Cross Connection” obala jednak ten mit, tak że związana z prawdami teologicznymi historia, archeologia, kultura, a nawet starożytny język stają się, o dziwo, interesujące – mówi Kostyuk. – Zapraszamy też gości, którzy opowiadają autentyczne historie o tym, jak prawdziwe spotkanie z Jezusem odmieniło ich życie.

 

– Jeśli będziemy więcej wiedzieć o Jezusie i jego naukach, poznamy lepiej siebie samych i Pismo Święte stanie się dla nas czymś żywym. Wyraźnie zobaczymy aktualność Chrystusowego przesłania i to, że Biblia sama się wykłada – wyjaśnia Kostyuk. – Jezus połączył się z nami na krzyżu. Teraz nadeszła pora, abyśmy my połączyli się z nim i podziwiali jego ziemskie życie.

 

Kostyuk ukończył Newbold College i University of Wales w Anglii ze stopniem magistra teologii oraz magistra studiów biblijnych. Od niedawna pełni funkcję pastora w adwentystycznym zborze (parafii) w Apopka na Florydzie. Razem z żoną Julią, dyplomowaną pielęgniarką, lubią nurkowanie i piesze wędrówki.

 

ŚR. 21.00–22.00: „Battle for Beginnings”

 

Wykorzystując szczegółowe studium opisowe, pastor Brad Thorp zajmuje głos w debacie „Stworzenie vs. Ewolucja”, wyjaśnia grzech pierworodny i pokazuje, że Bóg oferuje każdemu nowy początek.

 

Widzowie dzięki temu mogą głębiej zrozumieć walkę dobra ze złem, wolną wolę wraz z jej następstwami, śmierć, kult prawdziwego Boga, wiarygodność Biblii i wiele innych kwestii – a wszystko to w świetle dzisiejszych wydarzeń na świecie.

 

Thorp od wielu lat stoi na czele adwentystycznej telewizji. Jest współautorem satelitarnej ewangelizacji NET i w głębi serca ewangelistą. Ten ciepły, sympatyczny człowiek wraz z widzami bada Biblię jako źródło wszelkich początków – historycznych, geologicznych, naukowych i indywidualnych. Żoną Thorpa jest Kandus, wicedyrektor Hope Channel i współgospodarz programu „Let's Pray”. Thorpowie mają trzech synów w wieku studenckim i lubią spędzać wspólnie czas w ojczystej Kanadzie.

 

CZW. 21.00–22.00: „Disclosure: The Future Declassified”

 

Boonstra znowu w Hope Channel!

 

Pastor Shawn Boonstra powrócił do cotygodniowej telewizji z interaktywną audycją na temat biblijnych proroctw. Kaznodzieja odpowiada na niektóre najbardziej frapujące pytania dotyczące końca świata, obalając związane z tym mity i odszyfrowując odnośne proroctwa.

 

– Program „Disclosure” wyposaża widzów w narzędzia, których będą potrzebować, aby zrozumieć biblijne proroctwa dla siebie samych – mówi Boonstra. – Dzięki niemu lepiej pojmują czasy, w których żyjemy, nawiązują głębszą więź z Jezusem oraz odnoszą większe niż dotąd korzyści z osobistego studiowania Biblii.

 

– Ludzie mają poczucie, że na naszej planecie życie nie toczy się już normalnym trybem – dodaje. – Rzeczywistość się zmienia. Nie jest to już świat naszych dziadków, rodziców, ani nawet ten, w którym my się wychowaliśmy. Ludzie próbują doszukać się sensu istnienia świata, w którym przyszło nam żyć. Chociaż w innych sieciach telewizyjnych jest mnóstwo programów o wydarzeniach czasów końca, to jednak żaden z nich nie daje widzom instrumentów do samodzielnego zgłębiania Biblii i zrozumienia jej.

 

Boonstra jest znany z prowadzonego przez dwanaście lat programu „It Is Written”, emitowanego w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Napisał kilkanaście książek i przeprowadził liczne kampanie ewangelizacyjne. Razem z żoną Jean i dwiema córkami przeniósł się niedawno do stanu Maryland, gdzie pełni funkcję wicedyrektora Sekretariatu Kaznodziejstwa adwentystycznego Wydziału Północnoamerykańskiego.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni