header
 

Hope Channel dla Afryki

Hope Channel dla AfrykiKościół Adwentystów Dnia Siódmego w ramach sieci telewizyjnej Hope Channel uruchomi niebawem nowy kanał telewizyjny dla użytkowników najpopularniejszych języków afrykańskich.

 

Do przedsięwzięcia zwiększenia dostępności kulturowo adekwatnych kanałów telewizji Hope Channel, tak aby były osiągalne dla wszystkich mieszkańców Czarnego Lądu, włączyły się trzy adwentystyczne wydziały afrykańskie.

 

Nowy kanał, o sygnale nadawanym z satelity Intelsat-10, obejmie zasięgiem Afrykę Subsaharyjską i zostanie dodany do obecnych trzynastu kanałów Hope Channel, zapewniając możliwość odbioru audycji w takich językach, jak na przykład suahili, bemba, afrikaans, xhosa, francuski czy zulu, z których każdy będzie mieć swój stały czas antenowy.

 

W związku z tym w dniach 01–30.08 nastąpi zmiana parametrów odbioru dla widzów Hope Channel w Afryce. W tym czasie wszyscy widzowie Hope Channel na terenie Afryki będą musieli je zmienić, aby nadal móc oglądać dotychczasowe kanały Hope Channel i nowy kanał. Zmiana nie będzie dotyczyć widzów odbieranego w Afryce portugalskojęzycznego kanału Novo Tempo.

 

– Nowy kanał otworzy wrota Hope Channel przed milionami nowych widzów, którzy posługują się tylko językiem ojczystym – mówi Brad Thorp, prezes Hope Channel. – W ten sposób pomoże służyć Słowem Bożym ponad siedmiu milionom szybko rozwijającego się w Afryce Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Podbuduje też ważne grupy odbiorców, które będą teraz miały w sieci Hope Channel własne audycje nadawane o stałych porach, i dostarczy im skutecznego nowego narzędzia ewangelizacji, które można wykorzystać w kontaktach ze znajomymi i sąsiadami.

 

– Cała Afryka dysponuje olbrzymim potencjałem twórczym. To naprawdę ekscytujące mieć świadomość, że nowy kanał Hope Channel umożliwi przekazanie ewangelii, w tym poselstwo zdrowia, w oprawie dostosowanej do kultury odbiorców, tak aby orędzie Jezusa Chrystusa dotarło do znacznie większej liczby ludzi – informuje Kandus Thorp, wiceprezes do spraw produkcji Hope Channel.

 

Obecnie w Afryce można odbierać anglojęzyczną Hope Channel International i portugalskojęzyczną Hope Channel Novo Tempo (w Angoli i Mozambiku). Nowy kanał w lokalnych językach będzie trzecim całodobowym kanałem obsługującym rejon Afryki Subsaharyjskiej wraz z audycjami radiowymi zapewnionymi przez Hope Channel.

 

Zgodnie z planami nowy kanał ma ruszyć we wrześniu, kiedy w Ugandzie projektowana jest wielka ewangelizacja NET pod kierownictwem pastora Blasiousa Ruguriego, przewodniczącego Wydziału Afryki Środkowowschodniej. Nowy kanał będzie ją emitować w siedmiu najpopularniejszych językach regionu.

 

Hope Channel montuje obecnie Komitet Hope Channel Afryka, mający się składać z członków trzech wydziałów, który będzie się regularnie się spotykać, czuwając nad rozwojem strategicznym programów telewizyjnych oraz ich dystrybucją na terenie Afryki. Przewiduje się, że obecny anglojęzyczny kanał Hope Channel International zachowa swój zasadniczy charakter, a poszerzy jedynie swoją ofertę o znacznie większą liczbę audycji wyprodukowanych w Afryce, wspomagając w ten sposób kanał w językach afrykańskich.

 

Thorp wyraził głęboką wdzięczność dla wizji kierownictwa Wydziału Afryki Południowej i Oceanu Indyjskiego, które kieruje całą inicjatywą.

 

– Przewodniczący Ratsara i sekretarz Maphosa razem ze skarbnikiem Nthanim konkretnie wspierają to posunięcie – mówi Thorp. – Dostrzegają wielką potrzebę Afrykanów i podpisują się pod pomysłem obiema rękami. Wydział Afryki Południowej i Oceanu Indyjskiego od siedmiu lat hojnie wspomaga inicjatywy Hope Channel, ale nowe przedsięwzięcie wymaga większych nakładów finansowych.

 

– Wydział Afryki Środkowowschodniej również wspiera to przedsięwzięcie – dodaje – i zobowiązał się jeszcze bardziej pomagać w rozwoju Hope Channel. Wydział Afryki Środkowozachodniej po raz pierwszy zadeklarował swoje wsparcie finansowe, podpisując się obiema rękami pod ideą rozszerzenia produkcji programów Hope Channel poza ich region.

 

Kontrakt z firmą Intelsat na dalsze emitowanie kanałów anglojęzycznych i nowego kanału przez satelitę IS-10 został sfinalizowany 10 lipca przez Gideona Mutero, wiceprezesa do spraw finansowych Hope Channel.

 

Więcej informacji oraz na bieżąco aktualizowanych zapowiedzi wraz ze szczegółami dotyczącymi zmiany parametrów odbioru można uzyskać na stronie www.HopeTV.org.

 


© Hope Channel
Grafika www.pawelkot.com
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni