header
 

Żywa prawda całą dobę

Żywa prawda całą dobę„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” (J 1,14)1. „Jezus mu odpowiedział: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem»” (J 14,6). Co za niesamowite wersety! Bóg stał się człowiekiem! Jezus jest prawdą przez duże P, i to żywą!

Bóg objawił prawdę na wiele ważnych sposobów – przez przyrodę, pobudki Ducha Świętego, opatrznościowe prowadzenie, Boże porady i spisane Słowo (Biblię) – ale najlepszym sposobem było jej objawienie w postaci żywej osoby! Uniżył samego siebie, stając się istotą ludzką. Ależ pokora! Prawda była tak ważna dla ludzi, że aby ją nam pokazać, sam Bóg stał się jednym z nas.

Żywy, oddychający, jedzący, chodzący, rozmawiający, śmiejący się, płaczący, myślący człowiek potrafi uosobić i określić prawdę znacznie lepiej niż suche teologiczne stwierdzenia, choćby najbardziej słuszne i ważkie. Właśnie pod tym względem telewizja Hope Channel ma przewagę w głoszeniu prawdy. Ludzie prawdę widzą, słyszą i sami poddają ocenie. Jak wiemy, jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów.

Jednym z ważnych powodów, które skłoniły nas, abyśmy 9 stycznia tego roku rozpoczęli nadawanie co tydzień programów przez dwanaście godzin na żywo, jest chęć pokazywania w audycjach więcej „żywej prawdy”. Pragniemy, by widzowie widzieli prawdziwych ludzi odnoszących się do aktualnych problemów: odpowiadających na pytania i stosujących nauki Pisma Świętego do dzisiejszych sytuacji. Pragniemy zapewnić widzom różnorodną tematykę podaną przez różnorodnych spikerów dla różnorodnych kategorii wiekowych. Prawda przychodzi przez żywe osoby! Chcemy, aby telewizja Hope Channel była oknem na świat, uczącym cudownej prawdy, którą Bóg dał swojemu Kościołowi. I aby czyniła to przez żywych ludzi.

Prosimy o modlitwy za prezenterów Hope Channel i za to, by każda nowa audycja przyciągała znacznie więcej widzów. Powód? Nikt z nas nie chce wywyższać siebie samego, lecz tylko Jezusa. Celem istnienia Hope Channel nie jest wynoszenie pod niebiosa ludzi ani tworzenie instytucjonalnego molocha. Chcemy być jedynie oknem, przez które ludzie ujrzą Jezusa. Prawda wywiera na innych wpływ dopiero wtedy, gdy zostanie przedstawiona przez żywych ludzi.

Wezwanie do głoszenia „żywej prawdy” jest dla każdego z nas zaproszeniem Jezusa, który w Ewangelii św. Marka rzekł: „Idźcie” (Mk 16,15), a w Księdze Izajasza oświadczył: „Wy jesteście moimi świadkami” (Iz 43,10). Jeśli jesteśmy prawdziwymi uczniami Chrystusa, to poprzez nasze zmysły i osoby on będzie żył i działał, tak że ludzie zobaczą go w nas. Co za fantastyczny przywilej: osobiście reprezentować prawdę przez duże P.

Jakie to daje efekty? Jak ujęła to Ellen White: „Najmocniejszym argumentem przemawiającym za prawdą ewangelii jest miłujący, ujmujący chrześcijanin”2.

 

Z życzeniami Bożych błogosławieństw

Brad Thorp, prezes Hope Channel

 

1. Wszystkie biblijne cytaty pochodzą z Biblii paulińskiej (Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, wyd. Święty Paweł, Częstochowa 2011).
2. Ellen G. White, Counsels on Sabbath School Work, s. 100.

 

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni