header
 

Audycje AWR po gruzińsku

Audycje AWR po gruzińskuŚwiatowe Radio Adwentystyczne (ang. AWR) od sierpnia tego roku zaczęło realizować audycje w formie podkastów w języku gruzińskim. Choć Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Gruzji liczy niewiele więcej niż trzystu wyznawców, gruzińscy adwentyści Emzari i Eka Chrikishvili postanowili zająć się przygotowywaniem i nagrywaniem audycji, pragnąc podzielić się ewangelią z rodakami.

 

 

Programy traktują przede wszystkim o edukacji dzieci, zdrowiu i rodzinie.

 

– W kraju dominuje Kościół prawosławny, a ludzie są bardzo przywiązani do tradycji – mówi pastor Vigen Khachatrian, dyrektor ośrodka multimedialnego adwentystycznej Transkaukaskiej Unii Misyjnej. – Lokalne rozgłośnie oferują same programy rozrywkowe. Programy adwentystyczne jeszcze nigdy w Gruzji nie szły w eter. Chcielibyśmy być obecni w lokalnych rozgłośniach, ale na razie to niemożliwe. Zrobimy, co w naszej mocy, żeby znaleźć przynajmniej jedną lokalną stację, która, jak Bóg da, będzie emitować nasze programy.

 

Gruzja, licząca 4,5 mln mieszkańców, którzy na zgliszczach komunizmu wznoszą gmach demokracji, cierpiała swego czasu na ciągły niedobór energii elektrycznej, ale obecnie wymieniana jest w kraju infrastruktura służąca do pozyskiwania energii wodnej, a możliwości pod tym względem są niemałe. Gruzja kładzie też ropo- i gazociągi, które umożliwią jej zbicie kapitału dzięki strategicznemu położeniu kraju na granicy Europy i Azji. Mimo wysokiej stopy bezrobocia władze odnoszą sukcesy na polu walki z korupcją.

 

Producenci AWR chcą realizować miesięcznie dwadzieścia audycji, które będzie można pobrać w formie podkastów na stronie internetowej radia (www.awr.org) i przez iTune’y.

 

– Internet jest potężnym narzędziem ewangelizacji i cieszymy się, że możemy współpracować z AWR, udostępniając audycje nie tylko Gruzinom mieszkającym na terenie naszego kraju, ale też rozsianym po całym globie – dodaje pastor Khachatrian. – Nie możemy się już doczekać, kiedy stworzymy własną witrynę, przez którą mamy nadzieję przyciągać kolejnych słuchaczy i mieć z nimi kontakt.

 

– To niesamowite, że zaledwie kilka miesięcy po radzie w Tbilisi, stolicy kraju, producenci Emrazi i Eka nagrywają programy, docierając do ludzi w ojczystym języku! – cieszy się Dowell Chow, prezes AWR. – Stało się to możliwe za sprawą mających wizję przywódców oraz dzięki wsparciu ze strony administracji Transkaukaskiej Unii Misyjnej i Unii Gruzińskiej. Dla Gruzji nastał nowy dzień i AWR cieszy się, mogąc uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

 

 

© Shelley Nolan Freesland, dyrektor ds. public relations AWR
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni