header
 

Nowe centrum multimedialne w Rosji

Nowe centrum multimedialne w RosjiW ubiegłym miesiącu Weymouth Spence, rektor Adwentystycznego Uniwersytetu Waszyngtońskiego (ang. WAU); Michaił Kułakow Jr., profesor religioznawstwa i dyrektor akademickiego Instytutu Przekładu Biblijnego; Zack Plantak, dziekan uniwersyteckiego Wydziału Religioznawstwa; oraz Celeste Ryan Blyden, redaktorka i wydawczyni pisma „Vistor” – razem z przywódcami Wydziału Euroazjatyckiego wzięli udział w przełomowej uroczystości związanej z nowym ośrodkiem multimedialnym, który wkrótce stanie na terenie Adwentystycznego Seminarium i Instytutu w Zaokski pod Moskwą.

 

Idea nowego ośrodka multimedialnego, zainicjowana przez Spence'a, zaczęła nabierać kształtów w styczniu podczas spotkania, które odbyło się w Zaokski z Johnem Konradem – głównym menedżerem stacji WGTS 91,9 FM – oraz przywódcami organizacji charytatywnej Global Vessels z siedzibą w USA.

 

Jak wyjaśnił Kułakow, Rosjanin, źródłem inspiracji dla projektu była rozgłośnia WGTS Adwentystycznego Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Organizatorzy i miłośnicy działalności radiowo-telewizyjnej w Zaokski, dodał, mieli nadzieję zrozumieć model finansowania WGTS, opierający się na datkach słuchaczy.

 

– To wyjątkowe radio pod względem filozofii nadawania audycji, kładące duży nacisk na kontakt ze słuchaczami, badające potrzeby odbiorców oraz skupiające się na rodzinie i młodzieży – dodał. – Zapaleńcy z Zaokski poprzez nowy ośrodek mają nadzieję sprawić, że rozgłośnia osiągnie nie mniejszą popularność i będzie wspierana wyłącznie przez słuchaczy, nie odgórnie przez Kościół.

 

Celem ośrodka, poinformował Konrad, jest zapewnienie mieszkańcom Zaokski i okolic nowych praktycznych programów edukacyjnych.

 

– Ośrodek zapewni Kościołowi praktyczne audycje, pomagające krzewić słowo Boże oraz polepszyć jakość życia społeczności lokalnej przez emitowanie wartościowych programów na temat zdrowego stylu życia.

 

Dodał, że studenci przejdą również praktyczne szkolenie dotyczące nadawania programów telewizyjnych i radiowych.

 

Nad przedsięwzięciem sumiennie pracują John Konrad oraz kierownictwa WAU, Wydziału Euroazjatyckiego i Global Vessels. Guillermo Biaggi, przewodniczący Wydziału Euroazjatyckiego, oświadczył, że będą wspierać tę inicjatywę nie tylko w trakcie jej realizowania, ale i po zakończeniu procesu przygotowań.

 

– Pragniemy wspierać studentów uniwersytetu w Zaokski – powiedział – tak aby dzielili się danymi przez Boga talentami poprzez programy radiowe i telewizyjne, a także otworzyli się na misyjnego ducha, oddając się służbie niesienia nadziei milionom ludzi.

 

Adwentystyczna Unia Zachodniorosyjska sfinansowała pierwszy etap przedsięwzięcia. Zgodnie z raportem, który pojawił się po styczniowym spotkaniu, istnieje kilka możliwości wsparcia inicjatywy przez WAU, Global Vessels oraz innych potencjalnych sponsorów.

 

Właścicielem utrzymującym przyszły ośrodek multimedialny na terenie miasteczka akademickiego uniwersytetu w Zaokski będzie Unia Zachodniorosyjska. Studenci i kadra naukowo-dydaktyczna uczelni zajmą się tworzeniem audycji, a kierownictwo WAU i WGTS opracuje projekt deklaracji programowej ośrodka i jego organizacji.

 

Rozgłośnia WGTS będzie pomagać w szkoleniu przyszłych mówców i spikerów. Jewgienij Siemienow, student z Zaokski, jest już w drodze do WAU, gdzie przejdzie szkolenie i pozna od podszewki funkcjonowanie rozgłośni WGTS. Konrad, aktywnie zaangażowany w proces sprowadzenia Siemienowa do WAU, chętnie pomoże w przeszkoleniu alumna.

 

– To wyjątkowa okazja móc sprowadzić studenta z zagranicy i wyposażyć go w niezbędne narzędzia i praktyczne wskazówki, które zabierze z sobą z powrotem do Zaokski – powiedział. – Nie mogę się doczekać, kiedy stanę się częścią tego ekscytującego projektu, który przyniesie korzyść tak wielu ludziom.

 

Po latach komunistycznego reżimu i znikomej szansy ewangelizowania poprzez audycje teraz nadszedł czas, aby w to wejść, rzekł Kułakow.

 

– Rosja stoi na rozdrożu – dodał. – Przed radiem i telewizją otwierają się nowe perspektywy. WAU i WGTS mają wyjątkową szansę stać się częścią nowego rozdziału historii Rosji, która wciąż się demokratyzuje.

 

 

© Barby Kułakow/Columbia Union Conference
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni