header
 

Hiszpańskie fale nadziei w USA

Hiszpańskie fale nadziei w USAChoć nadawanie w rejonie Richmond w stanie Wirginia (USA) sześć razy w tygodniu „Acción Adventista” i „Ondas de Esperanza”, dwóch audycji radiowych zainicjowanych przez Jose Esposita (na zdjęciu), dyrektora Sekretariatu Hispanojęzycznego Diecezji Potomac, powinno kosztować co miesiąc ponad 1000 dolarów, to jednak właściciele Radia Ponder z powodu błogosławieństw, jakie dają im adwentystyczne programy, obniżyli miesięczną stawkę do 200 dolarów.

 

Adresowana do hispanojęzycznych adwentystów godzinna audycja „Ondas de Esperanza” rozpoczyna się kazaniem. Podczas programu słuchacze mogą zadzwonić do radia, aby wyrazić swoje opinie, podzielić się intencjami modlitewnymi, przedstawić kościelne ogłoszenia lub poprosić o podwiezienie na nabożeństwo lub inne wydarzenie w Kościele. Program kończy się kazaniem dla dzieci.

 

Audycja „Acción Adventista”, którą można usłyszeć na żywo na stronie www.ministeriovuelve.com, nadawana jest od poniedziałku do piątku. Jest mniej interaktywna, za to pełna inspirujących kazań i muzyki.

 

Od 14 stycznia większość wyznawców z Diecezji Potomac, a także częściowo z Diecezji Pensylwania i Diecezji Chesapeake może słuchać obu programów na częstotliwościach 1030 AM i 1380 AM.

 

– Mamy nadzieję, że słuchacze pod wpływem audycji odczują wewnętrzną potrzebę udania się do jednego z naszych kościołów i wciągnięcia się w życie zboru (parafii) albo uczestniczenia w jakimś kościelnym wydarzeniu – mówi Jacqueline Sanchez, asystentka administracyjna Adwentystycznego Ośrodka Ewangelizacji i Uczniostwa (działającego w ramach diecezjalnego Sekretariatu Ludność Hispanojęzyczna) z siedzibą w Temple Hills w stanie Maryland. – Podczas audycji podajemy numer do naszego biura, żeby ludzie mogli do nas zadzwonić z pytaniami, poprosić o kopię kazania albo znaleźć adwentystyczny kościół w danym miejscu.

 

Jak mówi Jose Esposito, wielu adwentystów dnia siódmego uczy się wyczulenia na potrzeby członków społeczności lokalnej, na przykład podwożenia ich samochodem.

 

– Programy te – mówi – uświadamiają nam potrzeby otaczających nas ludzi i mobilizują do działania.

 

© Potomac Conference Staff
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni