header
 

Odszedł legendarny radiowiec

Odszedł legendarny radiowiecW niedzielę 1 lipca 2012 w Waszyngtońskim Szpitalu Adwentystycznym w wieku 83 lat zmarł wieloletni prezenter radiowy Gerry Fuller. Najbardziej zasłynął jako gospodarz sobotnich porannych audycji rozgłośni WGTS 91,9 FM, nadającej z Adwentystycznego Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Takoma Park w stanie Maryland. Przez 45 lat ludzie nastawiali radioodbiorniki na częstotliwość 91,9 FM, aby posłuchać znanego głosu Fullera i usłyszeć fascynujące wywiady ze znanymi osobami publicznymi, jak Ben Carson, Charles Stanley czy Philip Yancey.

 

Fuller urodził się w stanie Minnesota w rodzinie adwentystycznych nauczycieli. Niedługo po jego przyjściu na świat rodzice przenieśli się do Kalifornii, gdzie spędził większość dzieciństwa i młodzieńczych lat. Po ukończeniu Emmanuel Missionary College (obecnie Andrews University) w stanie Michigan na kierunku retoryka stosowana przez kilka lat pracował w północnej Kalifornii jako prezenter telewizyjny. Przeprowadziwszy się do Waszyngtonu, na Georgetown University uzyskał dyplom lekarza stomatologa. Przez wiele lat pracował jako licencjonowany dentysta oraz pełnił funkcję prezesa rady nadzorczej rozgłośni WGTS.

 

Fuller odszedł z WGTS na emeryturę jesienią 2011 roku, tuż przed 82 urodzinami. Podczas związanej z tym uroczystości utworzono fundusz misyjny nazwany jego imieniem, mający wspierać chrześcijańskie rozgłośnie na całym świecie, ucząc je skuteczniejszego głoszenia słowa Bożego.

 

Fuller, choć był wpływową osobistością, potrafił być zarazem przyjacielem. Na poświęconym mu jubileuszu w listopadzie 2011 roku John Konrad, obecny główny menadżer WGTS, wyznał, że z Fullerem, człowiekiem legendą, łączyła go bliska więź:

 

– Gerry był dla mnie ciągłym źródłem wsparcia i inspiracji, odkąd tylko zacząłem w szkole średniej pracować w WGTS – oświadczył Konrad. – I choć przez lata był moim szefem, traktował mnie bardziej jak brata niż podwładnego.

 

Fuller pozostawił pogrążoną w żałobie żonę Joy, troje dzieci – Gerri Ann, Jona i Jay – oraz dwoje wnuków. Radio WGTS nadało 7 lipca o 21.00 specjalną audycję poświęconą zmarłemu.

 

 

© Barby Kułakow/Columbia Union Conference
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Czytaj także: Jubileusz chrześcijańskiego radiowca

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni