header
 

Ruszył nowy program dla kaznodziejów

Ruszył nowy program dla kaznodziejówPonieważ sługom Bożym też musi ktoś usługiwać, telewizja Hope Channel nawiązała współpracę z „Ministry”, adwentystycznym czasopismem dla pastorów.

Od poniedziałku 2 lipca 2012 nowy program „Ministry in Motion” ukazuje najlepsze metody szeroko pojmowanej działalności kaznodziejskiej. Audycję prowadzi Derek Morris – gospodarz szkoły sobotniej Hope Channel i zarazem redaktor magazynu „Ministry” – wespół z Anthonym Kentem, który czuwa nad kształceniem ustawicznym pastorów w Kościele adwentystycznym. Choć program adresowany jest przede wszystkim do pastorów i przywódców Kościoła, znajdą w nim ciekawe rzeczy wszystkie osoby zainteresowane działalnością kaznodziejską i ewangelizacyjną.

 

– Będziemy przeprowadzać wywiady z czołowymi przedstawicielami szeroko pojmowanej służby duszpasterskiej, poszukując praktycznych sposobów nabywania i wdrażania ważnych umiejętności – mówi Morris. – To coś więcej niż teoria. Będziemy się przyglądać obecnym trendom i metodom, bo służba kaznodziejska zawsze się zmienia, zawsze ma dynamiczny charakter.

 

– Przywódcy duchowi znajdą w programie, jak nigdzie indziej, zachętę i siłę oraz praktyczne narzędzia, dzięki którym będą mogli nadać swojej działalności dynamikę i rozmach – stwierdza producentka programu Frenita Buddy. – Szeregowi wyznawcy też znajdą tu coś dla siebie.

 

– Lista gości-ekspertów jest imponująca – dodaje Kent – a tematyka obejmuje bogaty wachlarz zagadnień: od zdolności przywódczych i dbania o małżeństwo, przez metody wystrzegania się wypalenia, po skuteczne wygłaszanie kazań i studiowanie Biblii.

 

Wśród gości znajdą się m.in.:

 

– Mark Finley, który zaprezentuje zbór (parafię) w roli ośrodka misyjnego;

 

– Bill Knott, który zapozna nas z pastorską etyką;

 

– Elaine i Willie Oliver, którzy podpowiedzą, jak dbać o małżeństwo;

 

– Pamela i Claudio Conguegra, którzy doradzą, jak pogodzić pracę w Kościele z oczekiwaniami rodziny;

 

– Ivan Williams, który wskaże sposoby rozwiązywania konfliktów;

 

– Dave Gemmel, który opowie, jak służbę kaznodziejską wspomagać zdobyczami techniki.

 

Program „Ministry in Motion” emitowany będzie w Stanach Zjednoczonych na kanale Hope Channel w poniedziałki o 8.30 i w piątki o 14.00. Czynione są też przygotowania, aby audycja pojawiła się na kanale Hope Channel International.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni