header
 

Chrześcijański program dla mężczyzn

Chrześcijański program dla mężczyznJuż w lipcu pojawią się nowe odcinki skierowanego do mężczyzn programu Hope Channel pt. „Old Man, New Man”, który ma ich przygotować nie tylko do ziemskiej wędrówki.

 

– Podejmujemy tematy, o których pastorzy niechętnie mówią zza kazalnicy – informuje gospodarz audycji Minner Labrador, pastor adwentystycznego zboru w Charlotte w Karolinie Północnej i dyrektor Sekretariatu Misji Mężczyzn adwentystycznej Diecezji Karoliny Północnej i Południowej – na przykład zdrowie mężczyzny, radzenie sobie z utratą bliskiej osoby, rozwodem, rodzinnymi finansami, funkcjonowanie w małżeństwie, jak być lepszym ojcem, niebezpieczeństwa pornografii.

 

Chociaż mężczyźni nieczęsto mówią o swoich uczuciach i obawach, program „Old Man, New Man” ukazuje obszary, które wpływają na życie mężczyzn, a także zaprasza kobiety do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

 

– Przedstawiamy sprawy, które przemawiają do serca mężczyzny – wyjaśnia Labrador. – W tym sezonie na przykład w wywiadzie z nawróconym byłym gejem podejmiemy problem homoseksualizmu, podpowiemy, jak radzić sobie na różnych etapach rozwodu i doradzimy, jak zburzyć przeszkody, które przeszkadzają mężczyźnie budować relacje z rodziną i z Bogiem.

 

– Nie ma innej audycji tego typu – stwierdza Labrador. – Spodoba się też kobietom, bo mężczyźni na ogół nie proszą o pomoc w problemach życiowych, tylko trzymają wszystko w środku i próbują sami sobie poradzić. Może mężczyźni nie zaczną od razu chodzić do kościoła, ale wierzymy, że za sprawą Boga będą sobie oglądać tę audycję w domach.

 

Więcej informacji o gospodarzu i programie na stronie www.OldManNewMan.com.

 

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni