header
 

Telewizja przynosząca radość

Telewizja przynosząca radość„Syn Człowieczy przyszedł odszukać i zbawić to, co zginęło” (Łk 19,10, Biblia Tysiąclecia).

Misją Jezusa na ziemi było zbawić ludzi! Także Was i mnie, Drodzy Czytelnicy! Nic nie sprawiało mu większej radości jak to, gdy pogrążony w grzechu człowiek bił się w piersi i „wracał do domu”.

To samo przyświeca telewizji Hope Channel: wskazać ludziom zbawienie przez poznanie Jezusa Chrystusa i pomóc przygotować się na jego bliski powrót!

Kiedy uczestniczyłem niedawno w otwarciu nowego obiektu telewizji Novo Tempo/Hope Channel w Brazylii, pastor Tostes, dyrektor Hope Channel na terenie Ameryki Południowej, wyraził się o naszej misji następująco: „Novo Tempo to bezustanny, niekończący się cykl audycji ewangelizacyjnych!”.

Na stronie internetowej Hope Channel i w obecnym numerze HopeLink możecie na własne oczy zobaczyć to, co lubimy w Hope Channel. Co to takiego? Zbawienie: ludzie zakochują się w Jezusie, chrzczą i przyłączają do jego Kościoła. W bieżącym numerze „HopeLink” na pewno spodobają się Wam relacje ze sponsorowanej przez Hope Channel super serii wykładów ewangelizacyjnych – prowadzonych przez Marka Finleya w mieście Mobile w Alabamie i Gary'ego Gibbsa na Filipinach – dających efekty w postaci setek chrztów!

Chciałbym też powiedzieć Wam co nieco na temat listów, które otrzymujemy codziennie od naszych widzów:

  • Były żołnierz napisał do nas z Etiopii o prawie pięciu latach spędzonych w zakładzie karnym, a także o tym, jak Duch Święty i Biblia zmieniły jego życie. W celi zorganizował grupę modlitewną, a po wyjściu na wolność przyjął chrzest i obecnie kieruje w swoim zborze (parafii) działalnością ewangelizacyjną wśród skazańców, niemal codziennie odwiedzając więzienia.

  • Z USA napisał do nas mężczyzna, opowiadając, jak Jezus uwolnił go od Wicca, tarota i spirytyzmu. Kiedy przyszedł do Jezusa, został uwolniony od szatańskich pęt. „Jeśli ktoś myśli – pisze – że Bóg nie przyjmie go z powrotem z powodu tego, co popełnił, niech się nad tym jeszcze raz zastanowi (...)”.

  • Pewna Amerykanka podzieliła się z nami tym, w jakim błędzie żyła i jak odkryła wspaniałości Słowa Bożego dzięki szkole sobotniej Hope Channel. Teraz uczęszcza do adwentystycznego kościoła i przygotowuje się do chrztu.

  • Mieszkanka Teksasu napisała nam, że skacząc po kanałach, o mały włos nie ominęła Hope Channel, bo sądziła, że to kanał religijny jak wiele innych. Zatrzymała się jednak i zaczęła oglądać. Programy Hope Channel odmieniły jej życie. Kiedy próbowała znaleźć w terenie adwentystyczny kościół, zgubiła się, ale po spytaniu o drogę policjantów trafiła i teraz bywa w kościele co czwartek i co sobota. List zakończyła słowami: „Opowiadam wszystkim dokoła o telewizji Hope Channel, która dobrze wpływa na ducha”.

  • Inny człowiek, oglądający Hope Channel dzięki platformie DIRECTV, napisał: „Kiedyś szkółka niedzielna frustrowała mnie i uważałem, że niewiele mogę się nauczyć. Jednak kiedy oglądam Was, tak pełnych wiedzy i tak przystępnie podających każdy temat, czuję się ubłogosławiony! Wszystkim rekomenduję Hope Channel dostępne dzięki platformie DIRECTV na kanale 368 albo kieruję ich na Waszą stronę internetową!”.

Jezus powiedział, że w niebie panuje radość z osoby, która się nawraca (zob. Łk 15,7). Drodzy Czytelnicy, pomyślcie, jaką radość daje niebu to, że wspieracie telewizję Hope Channel!

Dziękujemy, że i Wy przyczyniliście się do tej radości!

Prezes Hope Channel, pastor Brad Thorp

Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni