header
 

Elektroniczne seminarium ws. kobiet w ONZ

Adra women W ubiegłym miesiącu przed oenzetowską komisją do spraw statusu kobiet swoimi przejściami podzieliły się za pośrednictwem wideo przedstawicielki słabszej płci, które padły ofiarą przemocy ze strony mężczyzn.
Sponsorowane przez Adwentystyczną Agencję Pomocy i Rozwoju (ang. ADRA) elektroniczne seminarium zwróciło uwagę na możliwość informowania społeczeństw o przemocy stosowanej wobec kobiet za pomocą krótkometrażowych filmów dokumentalnych.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego ADRA wiele podejmowanych na świecie przez tę organizację działań umożliwia kobietom samodzielne funkcjonowanie, a kolejnym krokiem w tym kierunku jest właśnie sponsoring „elektronicznych zwierzeń”.

– Patronując metodom komunikacji, które pozwalają kobietom mówić otwarcie o osobistych wyzwaniach i dążeniach, udzielamy im głosu, który w ostatecznym rozrachunku przyczyni się do przebudowy ich środowisk na lepsze –mówi Hearly Mayr, dyrektor ADRA do spraw świadomości społecznej.

W tych krótkich filmach uwidoczniono wielorakie codzienne doświadczenia i wyzwania spotykające kobiety na całym świecie – stwierdził John Torres, członek ścisłego kierownictwa biura informacyjnego organizacji.

Dokumenty przedstawiają historie maltretowanych przez mężczyzn kobiet, poparte zdjęciami i materiałami filmowymi, których autorami są same ofiary.

Elektroniczne zwierzenia zorganizował kalifornijski Ośrodek Historii Cyfrowych w Berkeley, którego przedstawicielka Amy Hill zaprezentowała je na prośbę ADRy na konwencji ONZ-u. Hill, nadzorująca Projekty Nadzwyczajne „Koniec Milczenia”, wyświetliła filmy wideo nakręcone przez kobiety z RPA, Ugandy i Stanów Zjednoczonych.

Utworzona w 1946 roku oenzetowska komisja do spraw statusu kobiet, której posiedzenie odbyło się w zeszłym miesiącu w Nowym Jorku, zajmuje się oceną postępów czynionych w stronę równouprawnienia płci, rozpoznawaniem kolejnych wyzwań, ustalaniem światowych standardów oraz nakreślaniem linii wsparcia rozwoju kobiet.

© Nadia McGill przy współpracy z ANN tłum. Paweł Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni