header
 

Apel o wsparcie radiowej misji AWR

Apel o wsparcie radiowej misji AWRJestem emerytem pracującym w niepełnym wymiarze godzin dla Światowego Radia Adwentystycznego (ang. AWR). Ostatniej jesieni miałem przywilej odwiedzić krótkofalową stację AWR na Guamie i przemawiać w tamtejszych kościołach na temat działalności naszego radia.

Brook Powers, główny inżynier AWR, raczył oprowadzić mnie po terenie całej rozgłośni. Chodziliśmy po wzgórzach, oglądając wielkie pole, z którego cztery wielkie anteny ślą w eter poselstwo w kilkudziesięciu językach. Mój przewodnik pokazał mi też, gdzie ma stać nowa, piąta antena. Wspaniale było spojrzeć z tego miejsca na olbrzymie, ciągnące się przez tysiące kilometrów przestworza Pacyfiku i uzmysłowić sobie, że niewidoczne fale radiowe przemierzają je, niosąc dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie do wielu krajów, które najbardziej jej łakną.

Audycje AWR mają docelowo dotrzeć między innymi do 1,3 mld chińskich niechrześcijan, kilkuset milionów muzułmanów z Azji Południowo-Wschodniej oraz odciętych od świata mieszkańców komunistycznych krajów, jak Wietnam i Korea Północna.

Podczas wizyty na Guamie poznałem adwentystycznego biznesmena Steve'a Kasperbauera, szefa położonej w sercu pięknej zatoki East Agana spółki Alupang Beach Club, głównego podmiotu gospodarczego na wyspie, który specjalizuje się w sportach wodnych, obsługując turystów z Japonii, Europy i Stanów Zjednoczonych. Firma, licząca dziś sobie ponad dwadzieścia jeden lat, rozrosła się z drobnego biznesu do światowej klasy przedsiębiorstwa, dysponującego największą liczbą skuterów wodnych na Guamie.

Wskutek kryzysu spowodowanego 11 września i dwoma niszczycielskimi tajfunami, które nawiedziły Azję w 2003 roku, obroty w branży turystycznej spadły, co poważnie odbiło się na interesach Steve'a. W tym czasie mężczyzna uczęszczał na wykłady ewangelizacyjne i postanowił przyjąć chrzest w Kościele adwentystycznym. Stanął jednak przed nie lada wyzwaniem, bo największe dochody miał w sobotę. Mimo to postanowił zaufać Bogu i zamknął biznes na czas szabatu, czyli od zachodu słońca w piątek do zachodu słońca w sobotę. Ku zaskoczeniu wszystkich, zwłaszcza konkurencji, interes Steve'a rozkwitł.

Gdy któregoś razu zapoznałem Steve'a w jego biurze z projektem zainstalowania na Guamie kolejnej, piątej anteny, zadeklarował się wyasygnować na ten cel przed końcem roku jednorazowo dużą sumę pieniędzy. Zgodnie z danym słowem, 30 grudnia do siedziby AWR wpłynęła od niego darowizna w gotówce.

Drodzy Czytelnicy, to dzięki Wam, naszym partnerom w misji, AWR może dotrzeć do ludzi w rejonach spragnionych Dobrej Nowiny. Liczy się każdy dar. Wielu z naszych partnerów przeznacza regularnie darowizny w systemie miesięcznym, kwartalnym lub rocznym. Inni, jak Steve, ofiarowują jednorazowo wielkie kwoty. Wszystkie te datki utrzymują naszą radiową misję. Co więcej, kiedy nasi darczyńcy deklarują darowiznę w wysokości równowartości zebranej przez nas sumy*, wstępują w nas nowe pokłady energii, a co wydawało się finansowo niemożliwe, spełnia się – i to wszystko za sprawą hojnego filantropa!

Drobne regularne ofiary, pokaźne jednorazowe darowizny oraz datki podwajające kwotę asygnowaną przez darczyńców nigdy nie przestają inspirować i podnosić na duchu pracowników AWR zarówno w naszej siedzibie, jak i na całym świecie. Dziękujemy Bogu za powoływanie i przekonywanie ludzi do wspierania naszej misji w tak istotny sposób.

Światowe Radio Adwentystyczne od dawna wspomagają także darowizny w formie spadku. Wielu naszych partnerów cieszy się, mając sposobność przekazać nam tą drogą pieniądze, gdyż wie, że jeszcze długo po swojej śmierci może w ten sposób pomagać w zdobywaniu poddanych dla królestwa Bożego. Dzięki możliwości składania takich datków środki nie trafiają do kasy państwowej, gdyż darczyńcy mają kontrolę nad tym, gdzie i na co pójdą ich fundusze.

Drodzy Czytelnicy, czy nie zechcielibyście, podobnie jak Steve, pomóc nam jeszcze skuteczniej nieść ewangelię do krajów islamskich i komunistycznych? Dzięki waszemu finansowemu wsparciu będziemy mogli zainstalować na Guamie piątą antenę, która pozyska dla Chrystusa kolejne dusze.

Z góry dziękujemy za wasze hojne, gorące serca!

© Jeff Wilson, wiceprezes AWR ds. planowania strategicznego
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński


* Chodzi o system wsparcia, zgodnie z którym firma pomnaża kwotę zebraną przez pracowników na jakiś cel społeczny lub kwotę zebraną przez organizację społeczną (przyp. tłum.).
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni