header
 

Nowojorska kampania medialna

Nowojorska kampania medialnaWszyscy lubią dostawać prezenty! No, prawie wszyscy... Obserwując w grudniu ubiegłego roku długie kolejki w centrach handlowych i pogoń za świątecznymi promocjami, można by pomyśleć, że wszyscy klienci przyszli kupić komuś prezent. Wielu z nas też tam było, ale nie po to, by prezenty kupować, lecz je rozdawać.

 

Nowojorska akcja Przyjmij Prezent

 

Dwudziestego ósmego listopada 2011 r. ruszyła kampania public relations Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Nowym Jorku Przyjmij Prezent, przygotowująca mieszkańców miasta i adwentystów do projektu NY13, ewangelizacji nowojorczyków w roku 2013 w ramach misji w dwudziestu czterech najważniejszych metropoliach świata. Akcję skierowano głównie do nowojorskich nieadwentystów, bo spośród ośmiu milionów nowojorczyków mało kto wie, kim są Adwentyści Dnia Siódmego. Smutne, ale prawdziwe! Nowy Jork to wieloetniczne mrowisko, w którym trzeba zwiększyć rozpoznawalność nie tylko samej nazwy Kościoła, ale i tożsamości jego wyznawców.

 

Garrett Caldwell, wicedyrektor Biura Public Relations przy Sekretariacie Informacji Generalnej Konferencji, zrealizował półminutowe wideo o tym, co odczuwa odbiorca Bożej łaski. Radość, pokój, wolność – to tylko kilka skutków mocy Bożej łaski, z którymi zapozna się widz dzięki płycie DVD pt. Prezent.

 

Pracownicy adwentystycznej Diecezji Nowy Jork Centrum i Diecezji Nowy Jork Północno-Wschodni postanowili zainwestować pieniądze w telewizyjny spot, który wyemitowano na kanałach: CNN, FOX, Time Warner Cable, a także Verizon FIOS i Cablevision w Nowym Jorku i na Long Island.

 

Szeroko zakrojona akcja

 

Wprawdzie spot reklamowy pomyślano jako kampanię zwiększającą rozpoznawalność Kościoła, ale diecezje postanowiły poszerzyć ją o wezwanie do działania.

 

W tym celu opracowano plakaty o rozmiarach 0,7 x 1,2 m, które porozwieszano w trzydziestu nowojorskich stacjach metra i dwudziestu pięciu stacjach kolejowych na Long Island. Damali Boston, lider młodzieży ze zboru adwentystycznego Dunamis, pełniąca rolę kapelana uczelni Greter New York Academy, zobaczywszy plakat na stacji Nostrand Avenue w Brooklynie, uradowana uwieczniła go na zdjęciu w telefonie komórkowym, które następnie zamieściła na swoim Facebookowym profilu.

 

W ramach kampanii stworzono specjalną witrynę internetową: www.takethegiftnewyork.org. Każdy z internautów, którego zaciekawił spot telewizyjny albo plakaty rozwieszone na stacjach, w kościołach i szkołach, otrzymywał pocztą, po uprzednim złożeniu internetowego zamówienia, płytę DVD pt. Prezent, zawierającą materiał wideo z powitaniem wygłoszonym przez światowego mówcę Marka Finleya oraz lekcje biblijne w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim i portugalskim.

 

Dla wyznawców Kościoła adwentystycznego przygotowano 16.000 takich płyt do rozdania znajomym i sąsiadom jako specjalny podarunek świąteczny.

 

Wielu ludzi kontaktowało się z nami przez Internet, prosząc o przesłanie materiału. Niejaki Ken napisał, składając zamówienie: „Życie było i jest bardzo ciężkie. Inspirujący, pozytywny materiał zawsze jest mile widziany. Dziękuję”.

 

– To dopiero pierwszy krok w stronę zwiększenia rozpoznawalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Nowym Jorku – zapowiedział G. Earl Knight, przewodniczący Diecezji Nowy Jork Centrum. – Nadchodzi rok 2013 i przygotowując się na tę wielką ewangelizacyjną ofensywę, mamy jeszcze kupę roboty.

 

W związku z tym opracowujemy szeroko zakrojony plan działalności o charakterze public relations. Mamy już witrynę (www.ny13.org) i konto na Facebooku (www.facebook.com/ny13.org). W miarę upływu czasu będziemy coraz bardziej rozkręcać kampanię w mediach i na portalach społecznościowych w celu zwiększenie rozpoznawalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Jeszcze tego lata wypuścimy specjalną aplikację do urządzeń mobilnych.

 

Przygotowując się do akcji NY13, wysiano już około 16.000 ziaren. Czy zechcecie wesprzeć nas w modlitwach, aby rozdane płyty nie kurzyły się na półkach, lecz, bacznie oglądane, otwierały serca widzów na Słowo Boże?

 

 

© Rohann D. Wellington/Society of Adventist Communicators
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński

 

Autor tekstu jest dyrektorem ds. public relations Diecezji Nowy Jork Centrum, pastorem zboru i przewodniczącym Komitetu ds. Public Relations projektu NY13.Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni