header
 

Kanada otwiera się na Hope Channel

Kanada otwiera się na Hope Channel Telewizja Hope Channel już wkrótce będzie legalnie działać w Kraju Klonowego Liścia, odbierana być może przez blisko 85% z 34 mln Kanadyjczyków!

 

Według rygorystycznego prawa, audycje stacji z siedzibą poza granicami kraju kanadyjscy operatorzy sieci kablowych i satelitarnych mogą emitować dopiero po uzyskaniu przez nią koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (ang. CRTC).

 

Niemniej 22.01.2012 roku CRTC dało Hope Channel placet na emitowanie programów we wszystkich sieciach kablowych i satelitarnych na terenie Kanady.

 

– Jesteśmy wdzięczni Radzie za wskazówki, sumienność i pozytywne rozpatrzenie naszego podania. Teraz chrześcijanie w całej Kanadzie będą mogli poprosić lokalne sieci kablowe o włączenie Hope Channel do swojej oferty – mówi Brad Thorp, prezes Hope Channel. – Przez pięć lat pracowaliśmy i modliliśmy się w tej sprawie i w końcu dano nam pozytywną odpowiedź.

 

– Pastor Stan Jensen z Kolumbii Brytyjskiej pracował niestrudzenie nad tym projektem i Hope Channel wreszcie, z Bożym błogosławieństwem, otrzymała koncesję – wyjaśnia Thorp. – To był trwający pięć lat cud. Teraz prosimy naszych przyjaciół o modlitwy w intencji podobnych cudów także w całych Stanach Zjednoczonych. My z naszej strony opracowujemy dla naszych sympatyków folder na temat oferty programowej Hope Channel, z którym będą mogli zapoznać lokalnych operatorów sieci kablowych.

 

– Ten przełom oznacza, że działalność i posłannictwo telewizji Hope Channel, prezentującej biblijne nauki i zasady zdrowego życia, mogą objąć Kanadę i pomóc jej mieszkańcom odnaleźć nowe źródło pokoju i nadziei – stwierdza Jensen. – Mamy teraz możliwość dotrzeć do każdego domu w Kanadzie z pozytywnymi, podnoszącymi na duchu audycjami, skoncentrowanymi na Jezusie.

 

– O ile mi wiadomo – dodaje Jensen – jesteśmy pierwszą jednowyznaniową anglojęzyczną telewizją chrześcijańską, której zezwolono objąć zasięgiem teren całego kraju. Jedna z sieci kablowych już włączyła Hope Channel do swojej oferty, trzy kolejne mają uczynić to samo w najbliższych miesiącach.

 

– Jako rodowici Kanadyjczycy, razem z żoną Kandus podwójnie cieszymy się z tej decyzji – wyjawia Brad Thorp. – Fountainview Academy w Kolumbii Brytyjskiej, alma mater Kandus, oprócz nadawania kanadyjskiej edycji programu It Is Written realizuje szereg audycji, które emitujemy, zwłaszcza w grudniowe święta.

 

Ogólna polityka CRTC względem zagranicznych stacji polega na ochronie krajowych stacji przed konkurencją.

 

Chociaż Kanadyjczycy zalali CRTC prośbami o udzielenie Hope Channel koncesji (przeciw jej wydaniu wpłynął jeden głos), wierzymy, że sukces nastąpił przede wszystkim dzięki Bożej interwencji.

 

Więcej informacji na kanadyjskiej witrynie internetowej www.HopeChannel.ca.

 

© Hope Channel
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński
Przewiń w górę^
Archiwum newsów

Zobacz wiadomości z:

2013 (20)
marca (1)
lutego (14)
stycznia (5)
2012 (115)
2011 (112)
2010 (102)
2009 (23)
2008 (3)
2007 (7)
Nowości video

Szkoła Sobotnia Hope Channel - Lekcja VIII

Nowości audio

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.
Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Belize i na Jamajce. (09:30) Zapraszamy do wysłuchania audycji nt. Michała Beliny-Czechowskiego, pioniera Adwentyzmu w Europie. (09.14)Zapraszamy do wysłuchania uroczystości ordynacji pastorskiej z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie. (58:01)Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Chełmnie. (57:47)
Zapraszamy do wysłuchania radiowego nabożeństwa Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Giżycku na Mazurach. (58:01)

 


Partnerzy medialni